Tenisistki stołowe KTS Zamku-SPAR Tarnobrzeg pokonały 3:2 Fenerbahce Spor Kulubu w wyjazdowym, rewanżowym pojedynku półfinałowym tegorocznej edycji elitarnej Ligi Mistrzyń. Do finału, dzięki lepszemu stosunkowi setów w dwumeczu, awansowały jednak Turczynki. – Szkoda, że się nie udało, ale włosów z głowy rwać nie będę. Musimy sobie przecież zostawić jakiś cel na przyszły sezon – przyznał żartobliwie po zakończeniu spotkania trener Zamku-SPAR Zbigniew Nęcek.

Presji nie wytrzymała Czeszka Renata Strbikova, której – tak jak w Tarnobrzegu – przyszło walczyć z Tajwanką Cheng I-Ching. Tarnobrzeżanka z emocjami poradziła sobie dopiero na początku trzeciego seta, kiedy zaczęła grać odważniej, spychając rywalkę do defensywy, co dało natychmiastowy efekt w postaci prowadzenia 8:4. Wkrótce powróciła jednak do zachowawczej gry i Cheng szybko wyrównała. W decydujących akcjach turecka zawodniczka już się nie pomyliła, dając gospodyniom punkt na wagę awansu.

Małą satysfakcję miała chwilę później Han Ying, która zrewanżowała się Białorusince Wiktorii Pawłowicz za porażkę w pierwszym meczu, choć po dwóch przegranych setach nic nie zapowiadało zwycięstwa Niemki. – Znaleźliśmy doskonałą taktykę po drugim secie i życie nagle stało się łatwiejsze. Wcześniej nie wiedziałam jak zdobywać punkty, bo Wiktoria trafiała piłki, które zwykle psuje, a ja miałam problemy z dokładnością – mówiła po meczu tarnobrzeżanka.

Do ostatniej partii bardzo bojowo nastawiona wyszła Jia Jun. W pierwszym secie Hu Melek prowadziła 7:4 i spokojnie zdobywała punkty, ale wówczas Jun zaskoczyła ją agresywnym serwisem oraz odbiorem i – ku niedowierzaniu kibiców – wygrała tę partię. Podobnie wyglądała kolejna odsłona. Trzecią, dla odmiany, w zbliżonych okolicznościach wygrała Hu, która zresztą chwilę później szybko wyrównała stan meczu. Decydujący set należał już do zawodniczki z Tarnobrzega, która zapewniła KTS-owi pierwsze od dwóch sezonów zwycięstwo nad Fenerbahce.

Fenerbahce Spor Kulubu – KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg 2:3
Wiktoria Pawłowicz – Jia Jun 3:0 (11:5, 11:5, 11:7)
Hu Melek – Han Ying 0:3 (7:11, 9:11, 7:11),
Cheng I-Ching – Renata Strbikova 3:0 (11:2, 11:9, 12:10)
Wiktoria Pawłowicz – Han Ying 2:3 (11:5, 11:6, 6:11, 9:11, 8:11)
Hu Melek – Jia Jun 2:3 (9:11, 10:12, 14:12, 11:2, 6:11)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Fenerbahce Spor Kulubu (stosunek setów: 22:17).