Ogromne emocje związane z Ligą Mistrzyń czekają w piątkowy wieczór sympatyków KTS Zamku-SPAR Tarnobrzeg. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zmierzą się w pierwszym półfinale tych elitarnych rozgrywek z naszpikowanym gwiazdami, tureckim Fenerbahce Spor Kulubu. Ekipa z Istambułu jest doskonale znana tarnobrzeżankom. W poprzednim sezonie, posiadając w składzie Białorusinkę Wiktorię Pawłowicz, Rumunkę Elizabetę Samarę oraz Turczynkę Hu Melek, to właśnie Fenerbahce drukrotnie pokonało mistrzynie Polski w finale Pucharu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. Latem stołeczna drużyna zakontraktowała jeszcze Tajwankę Cheng I-Ching, wyznaczając tym samym kolejny cel: triumf w Lidze Mistrzyń. Fenerbahce to główny faworyt do końcowego zwycięstwa w tegorocznej edycji rozgrywek.

– Fenerbahce to drużyna kompletna, bardzo zróżnicowana stylowo, zbudowana z wszechstronnych zawodniczek – ocenia potencjał przeciwniczek trener Zbigniew Nęcek. – Jest w jej składzie wybitna defensorka Wiktoria Pawłowicz, leworęczna Elizabeta Samara, grająca czopem Hu Melek oraz Cheng I-Ching z obustronnym atak topspinowym.

– To chyba marzenie każdego trenera, żeby mieć do dyspozycji tak urozmaicone zawodniczki i optymalnie dobierać skład do każdego spotkania. Na to może sobie pozwolić jednak tylko turecki klub, ale my chcemy jak najbardziej utrudnić im zadanie. Chcą wygrać Ligę? Proszę bardzo, jednak chciałbym, aby kosztowało ich to sporo zdrowia.

Tarnobrzeżanki pierwsze spotkanie rozegrają przed własną publicznością. – W tamtym roku najpierw graliśmy w Turcji i to był bardziej zacięty mecz niż rewanżowy w Tarnobrzegu. Może uda się nam sprawić niespodziankę? – pyta Czeszka Renata Strbikova.

Kibice Zamku-SPAR, którzy wybiorą się na mecz, tradycyjnie mogą liczyć na pozasportowe atrakcje – tym razem mistrzynie Polski będzie zagrzewał do walki tarnobrzeski zespół Fitneska. Piątkowy pojedynek Ligi Mistrzyń rozpocznie się o godzinie 18:00. Bezpośrednia transmisja internetowa z hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu prowadzona będzie na stronie internetowej laola1.tv.

Półfinał Ligi Mistrzyń – 1. mecz:
KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg – Fenerbahce Spor Kulubu (piątek, godz. 18:00)

Transmisja meczu z Tarnobrzega:
http://www.laola1.tv/en-int/live/kts-zamek-tarnobrzeg-fenerbahce-spor-kulubu/150817.html