Tenisistki stołowe KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń pokonały 3:1 rosyjski TTC Tiumień i z drugiego miejsca w grupie B awansowały do „czwórki” najlepszych zespołów klubowych w Europie! Dwa punkty na konto gospodyń zapisała reprezentantka Niemiec, Han Ying. Dzięki zwycięstwu 3:0 w pierwszym meczu z Rosjankami, do historycznego awansu podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka potrzebowały tylko jednej wygranej partii. Sztuka ta udała się już w pierwszej grze wieczoru, w której liderka tarnobrzeskiej drużyny, Han Ying wygrała w trzech setach z utytułowaną Białorusinką Wiktorią Pawłowicz.

Mimo awansu w kieszeni, tarnobrzeskie pingpongistki nie zadowoliły się osiągnieciem celu minimum, chcąc przypieczętować historyczną chwilę zwycięstwem w całym spotkaniu. Drugi punkt na konto KTS-u zapisano już po kolejnej partii, w której Jia Jun pokonała 3:1 Aleksandrę Priwałową.

Do trzeciej gry trener Nęcek desygnował Renatę Strbikovą. Niestety, to nie był dzień Czeszki, która w poprzednich występach wielokrotnie zdobywała dla drużyny kluczowe punkty, po bardzo efektownej grze. Tym razem Strbikova nie była w stanie znaleźć recepty na dobrze dysponowaną Litwinkę Rutę Paskauskiene, wygrywając tylko w drugim secie.

Co nie udało się Czeszce, szybko zrealizowała niezawodna Han Ying, pewnie wygrywając 3:0 z Priwałową i pieczętując awans Zamku-SPAR do półfinału Ligi Mistrzyń. Tutaj na tarnobrzeski zespół czeka już zwycięzca grupy A, Fenerbahce Stambuł. To bardzo trudny rywal i dobrze znany tarnobrzeżankom – kilka miesięcy temu podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka przegrała z tureckim klubem 1:3 i 0:3 w finale Pucharu ETTU.

Prestiżowy, piątkowy mecz miał również bardzo ciekawą oprawę. Tuż przed spotkaniem oraz w jego przerwie dla tarnobrzeskich kibiców standardy muzyki rozrywkowej w klasycznym wydaniu zaprezentowała rzeszowska grupa Animato.

KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg – TTC Tiumień 3:1
Han Ying – Weronika Pawłowicz 3:0 (11:9, 11:8, 12:10)
Jia Jun – Aleksandra Priwałowa 3:1 (8:11, 11:6, 11:4, 11:6)
Renata Strbikova – Ruta Paskakuskiene 1:3 (6:11, 11:8, 7:11, 2:11)
Han Ying – Aleksandra Priwałowa 3:0 (11:6, 11:9, 11:5)