W bardzo silnym składzie zagrają Mistrzynie Polski KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w rundzie grupowej Ligi Mistrzyń. Turniej rozegrany zostanie od 3 do 4 listopada w Linzu w Austrii.

– Udajemy się do Linzu 1 listopada w składzie składającym się z pięciu zawodniczek, a będą to Han Ying (Niemcy), Fu Yu (Portugalia), Elizabeta Samara (Rumunia), Kinga Stefańska (Polska), Yang Xiaoxin (Monako) – mówi Zbigniew Nęcek, trener i twórca potęgi tarnobrzeskiego klubu.

W barwach Mistrzyń Polski szansę debiutu może dostać urodzona w Chinach Yang Xiaoxin. W rankingu światowym zajmuje 32 pozycję. Han Ying jest 21, Elizabeta Samara 30, Fu Yu 49.

– W dniu 2 listopada planujemy odbyć minimum jeden trening w Austrii i 3 listopada przystąpimy do meczów w Lidze Mistrzyń. Główną niewiadomą jest skład Linzu. Jak już będziemy na miejscu to będę analizował sytuację i ustalał strategię rozegrania spotkań – powiedział Zbigniew Nęcek. Z zespołom będzie także fizjoterapeuta Sebastian Eisler Sebastian.

W następną środę klub z Tarnobrzega zagra z TT Moravský Krumlov (Czechy) o g. 10:00 i z Linz AG Froschberg o g. 20:15. W czwartek rywalem będzie Saint-Denis US 93 TT (Francja) o g. 16:30.

30-krotne Mistrzynie Polski zwyciężyły w Lidze Mistrzyń w sezonie 2018-19, a łącznie 3-krotnie były w finale.

W tym sezonie Ekstraklasy Kobiet tarnobrzeżanki wygrały wszystkie 6 meczów. W tych spotkaniach występowały Fu Yu bilans gier 7-0, Elizabeta Samara 6-2, Agata Zakrzewska 2-0, Aleksandra Michalak 2-1 oraz Kinga Stefańska 1-1.