Enea Siarka Tarnobrzeg wygrała w Lizbonie pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzyń z tamtejszym zespołem Sporting Lizbona 3:1.

W pierwszym pojedynku singowym lepsza okazała się zawodniczka Sportingu Daniela Dodean Monteiro. Dominowała w drugim, a szczególnie w czwartym secie. Natomiast Elizabeta Samara wygrała tylko pierwszego seta. W miarę wyrównany był trzeci.

Z kolei w rywalizacji pomiędzy Li Fen a Han Ying lepszą okazała się zawodniczka Enea Siarki. Han Ying liderkę portugalskiej drużyny pokonała po pięciu setach.

W sobotę w Lizbonie zagrała Li Qian. Był to drugi występ mistrzyni Europy po spowodowanej kontuzją trzymiesięcznej przerwie. Przed meczem LM we wtorek grała w spotkaniu ligowym. Jej rywalką była Zhenqi Barthel. Li Qian byłą reprezentantkę Niemiec rozgromiła w trzech setach. Dwa spośród nich wygrała przewagą dziewięciu punktów.

O losach meczu rozstrzygnął pojedynek Danieli Monteiro z Han Ying. Wygrała go tarnobrzeżanka; także w trzech setach.

Rewanż odbędzie się 11 lutego w Tarnobrzegu.

Sporting Lizbona – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 1:3

Daniela Dodean Monteiro – Elizabeta Samara 3:1(9:11, 11:5, 12:10, 11:2)
Li Fen – Han Ying 2:3(6:11, 14:12, 11:9, 7:11, 6:11)
Zhenqi Barthel – Li Qian 0:3 (2:11, 9:11, 2:11)
Daniela Dodean Monteiro – Han Ying 0:3(7:11, 9:11, 8:11).