W piątkowy wieczór tenisistki stołowe KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg czeka ostatni pojedynek fazy grupowej Ligi Mistrzyń. We własnej hali podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka podejmą rosyjski TTC Tiumień – stawką jest awans do półfinału tych najbardziej elitarnych klubowych rozgrywek Starego Kontynentu. Sytuacja w grupie B Ligi Mistrzyń dla tarnobrzeżanek jest dość komfortowa. Mistrzynie Polski mają na koncie trzy zwycięstwa oraz dwie porażki i są o krok od zakończenia rywalizacji na drugim miejscu w grupie, dającym upragniony awans. Rosjanki zajmują trzecią lokatę, mając punkt mniej od Zamku. Promocję do najlepszej „czwórki” ekip w Europie już wcześniej zapewniły sobie obrończynie tytułu z Linz AG Froschberg, które wygrały wszystkie grupowe mecze.

Zawodniczki z Tarnobrzega przed ostatnią kolejką znajdują się w uprzywilejowanej sytuacji, dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 3:0 w Tiumeniu, w pierwszej rundzie pojedynków grupowych.

– Do zapewnienia sobie historycznego awansu potrzebujemy zwycięstwa w czterech setach, aby nie liczyć małych punktów, lub wygrania jednej gry. To jest plan minimum, ale przed własną publicznością, w przedświątecznej atmosferze, chcemy oczywiście odnieść zwycięstwo – zapowiada trener Zbigniew Nęcek, który ma do dyspozycji wszystkie zawodniczki.

– Rzeczywiście, w pierwszym spotkaniu w Tiumeniu poszło nam bardzo dobrze, trafiliśmy z ustawieniem, ale w piątek czeka nas dużo trudniejszy mecz. W składzie zespołu gości znajdują się bowiem bardzo dobre, utytułowane zawodniczki. Oczywiście, wierzymy w awans, ale trzeba podejść do spotkania z maksymalną koncentracją.

Piątkowy mecz Ligi Mistrzyń rozpocznie się o godzinie 18:00. Bezpośrednia transmisja internetowa z hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu prowadzona będzie na stronie internetowej laola1.tv.

Organizatorzy spotkania tradycyjnie przygotowali dla kibiców niespodzianki. Firma SPAR – sponsor mistrzyń Polski – ufundowała pięć świątecznych paczek dla szkół, które najliczniej się stawią w hali MOSiR i zaprezentują najgłośniejszy doping. Na nieco starszych sympatyków, poza emocjami sportowymi, czeka trochę dobrej muzyki w świetnym wykonaniu, gdyż tym razem gościem podczas spotkania Ligi Mistrzyń będzie rzeszowska grupa Animato. – Jest to kwartet smyczkowy z wokalistą, który wykonuje także utwory z muzyki filmowej i popularnej oraz standardy jazzowe. To świetni, młodzi ludzie, których – podobnie jak nas – łączy wspólna pasja. Bardzo się cieszymy, że u nas wystąpią – dodał trener Zbigniew Nęcek.

6. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzyń:
KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg – TTC Tiumień (piątek, godz. 18:00)

Transmisja meczu z Tarnobrzega:
http://www.laola1.tv/en-int/live/kts-zamek-tarnobrzeg-ttc-tyumen/148827.html