84 zwycięstwa i 19 porażek – to znakomity bilans meczów podopiecznych trenera Zbigniewa Nęcka z KTS Enea Siarkopol w Lidze Mistrzyń. W najbliższy weekend 23-24 maja Tarnobrzeżanki będą organizatorem historycznego turnieju finałowego.

W sobotę w półfinałowych spotkaniach zagrają o g. 15:00 hiszpański UCAM Cartagena i francuski Metz TT oraz o 19:00 KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg i TTC Berlin Eastside.

Dotychczas zespół z Tarnobrzega triumfował w Lidze Mistrzyń 4-krotnie: w 2019, 2022, 2023 i 2024 roku, a srebro zdobył w 2016 i 2017 oraz brąz w 2014, 2018, 2025 roku. Raz rozgrywki nie zostały dokończone z powodu pandemii, zaś w jednej edycji KTS nie startował (także w czasie koronawirusa).

KTS Enea Siarkopol ma na koncie 84 wygrane w ciągu 12 sezonów, a także 19 przegranych. Łącznie 103 mecze, w tym traktowane jako oddzielne spotkania dwie dogrywki.

Wyjątkowy był sezon 2022/23, podczas którego drużyna z województwa podkarpackiego wygrała wszystkie 10 spotkań po 3:0 (!) – 6 w grupie oraz dwumecze w półfinale i finale.

Zawodniczki trenera Zbigniewa Nęcka rywalizowały już z każdym z uczestników pierwszego w historii Final Four – z TTC Berlin Eastside mają 4 zwycięstwa i 5 porażek, UCAM Cartagena 5-1 i Metz TT także 5-1.

Ponadto Enea Siarkopol najczęściej grała z: austriackim Linz AG Froschberg 10-3, czeskim SKST Hodonin 5-1, francuskimi Etival ASRTT 6-0 i Saint Quentin 6-0, serbskim TTC Novi Sad 6-0, tureckim Fenerbahce Stambuł 2-4 i włoskim ASD Quattro Mori Cagliari 4-1.

Bilans poszczególnych sezonów Enei Siarkopolu w Lidze Mistrzyń:

2013/14 5-3

2014/15 2-4

2015/16 7-3

2016/17 7-3

2017/18 7-1

2018/19 9-1

2019/20 6-0

2021/22 8-1

2022/23 10-0

2023/24 10-1

2024/25 7-2

2025/26 6-0, półfinał z TTC Berlin Eastside 23.05