We wtorek odbyło się losowanie uzupełniające fazy grupowej Ligi Mistrzów w tenisie stołowym. Tegoroczne zmagania w Champions League w formie turniejowej odbędą się w dniach 11-18. grudnia w Dusseldorfie.

W sezonie 2020/2021 Polskę w tych prestiżowych rozgrywkach reprezentować będą Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Wicemistrzowi kraju rywalizować będą w grupie A. Rywalami ekipy Tomasza Redzimskiego będą Fakel-Gazprom Orenburg (Rosja), Post SV Muhlhausen 1951 e.V. (Niemcy) i Leka Enea TDM (Hiszpania).

Działdowianie zostali wylosowani do grupy „D”. W fazie grupowej aktualny lider LOTTO Superligi zmierzy się z Borussią Dusseldorf (Niemcy), GV Hennebont (Francja) i de Boer Taverzo (Holandia).

– Myślę, że nasze drużyny trafiły na przeciwników z najwyższej półki. Zarówno Orenburg jak i Dusseldorf to zespoły, które nadają ton rywalizacji. W starciach z pozostałymi ekipami Dartom Bogoria i Dekorglass nie są bez szans. Chciałbym, aby do ćwierćfinałów awansowały dwa zespoły z naszego kraju – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Władze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego wraz z przedstawicielami klubów zdecydowali, że tegoroczne zmagania w Champions League odbędą się w dniach 11-18. grudnia w Dusseldorfie. Swój start w Niemczech potwierdziło 15 z 16 drużyn uprawnionych do udziału w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/2021.