We wtorek 11 grudnia odbędzie się losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn – poinformowała europejska federacja ETTU. W tej fazie wystąpią pingpongistki KTS Enea Siarka Tarnobrzeg i pingpongiści Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Enea Siarka już wcześniej zapewniła sobie miejsce w ósemce, natomiast w piątek wieczorem awans wywalczyła Dartom Bogoria. W decydującym meczu wicemistrzowie Polski wygrali 3:2 w Niemczech z FC Saarbruecken (w kadrze jest Patryk Zatówka), a punkty zdobyli: Grek Panagiotis Gionis, Czech Pavel Sirucek oraz Japończyk Kaii Konishi; w tym spotkaniu zagrał również Marek Badowski.
KTS Enea Siarka zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie i trafi na kogoś z trójki: Metz TT, Etival Clairefontaine (obydwa z Francji) lub Sporting Lizbona. Bardzo trudni rywale czekają na mazowiecki zespół, a są to broniąca tytułu Borussia Duesseldorf, finalista sprzed roku Fakieł Gazprom Orenburg, a także UMMC Jekaterynburg.
Tarnobrzeżanki mają za sobą występy w finale i półfinale LM, zaś Dartom Bogoria po raz czwarty osiągnął ćwierćfinał, poprzednio w sezonie 2014/2015. Wówczas przegrał dwa razy po 1:3 z austriackim Weinviertel Niederoesterreich. Nie do zatrzymania był chiński obrońca Hou Yingchao, obecnie grający w drużynie mistrza LOTTO Superligi – PKS Kolping FRAC Jarosław.
W 2009 roku Dartom Bogoria odpadł w 1/4 finału Champions League po porażce z niemieckim Liebherr Ochsenhausen; obecnie w tym klubie występuje Jakub Dyjas. Z kolei w 2012 roku lepszy od drużyny z Grodziska Mazowieckiego okazał się francuski Chartres ASTT.