Dekorglass Działdowo i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozegrają jutro mecze drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W składach obu polskich zespołów na te spotkania nie będzie tenisistów stołowych z Azji.

Dekorglass, który w pierwszym meczu grupy B pokonał austriacki SPG Walter Wels 3:0, podejmie we własnej hali rosyjski UMMC Jekaterynburg. Grający trener Czech Jiri Vrablik powiedział, że w tym spotkaniu poza nim wystąpi również Słowak Wang Yang i Paweł Fertikowski.

– Niestety, nie mamy w składzie żadnego z naszych Azjatów, bo grają mecze w Chinach i Japonii. Musimy zagrać bez nich – wyjaśnił Vrablik.

Szkoleniowiec działdowian nie może wystawić ani zajmującego dziewiąte miejsce na liście światowej Wong Chun Tinga, który zagrał w meczu z Austriakami, ani Japończyka Taku Takakiwy.

– Pewnym pocieszeniem jest to, że nasi rywale prawdopodobnie przyjadą również bez swojego najlepszego zawodnika, byłego wicemistrza świata Chińczyka Fang Bo. Ale i tak mają bardzo mocną drużynę i są na pewno faworytami tego meczu – przyznał.

Z zapowiedzi na klubowej stronie UMMC Jekaterynburg wynika, że przeciwko Dekorglassowi zagrają: doświadczony Chorwat Andrej Gacina, Rosjanin Aleksander Szybajew i brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy w grze podwójnej – Duńczyk Jonathan Groth.

Drugi z polskich zespołów – występująca w grupie C – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki podejmie jeden z najmocniejszych niemieckich klubów FC Saarbruecken. Jeszcze przed kilkoma dniami w Grodzisku spodziewano się, że do kadry może dołączyć Japończyk Kaii Konishi, który byłby wzmocnieniem w meczu z tak renomowanym rywalem. Jednak – jak powiedział trener Tomasz Redzimski – jego zespół zagra w składzie: Panagiotis Gionis, Marek Badowski i Pavel Sirucek.

W niemieckiej drużynie występuje aktualny brązowy medalista ME w singlu Patrick Franziska. Do rozgrywek zgłoszeni są także: Cristian Pletea, Liao Chen Ting, Darko Jorgic, Tomas Polansky i Patryk Zatówka, kiedyś występujący w barwach mazowieckiego klubu.

Oba zespoły zajmują obecnie czołowe miejsca w grupie C, bo w pierwszej kolejce Dartom Bogoria pokonała na wyjeździe duński Roskilde Bordtennis BTK 3:0, a klub z Saarbruecken wygrał z francuskim VS Angers TT również 3:0.

Piątkowy mecz w Działdowie rozpocznie się o godz. 18:00, a spotkanie w Grodzisku pół godziny później.

W sobotę pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń rozegrają natomiast tenisistki stołowe Enea Siarki Tarnobrzeg, które we własnej hali zmierzą się z austriackim LZ Linz Froschberg. Gospodynie wystąpią w składzie: Li Qian, Han Ying i Elizabeta Samara.