Słynny niemiecki tenisista stołowy Timo Boll zagra 24 stycznia w Grodzisku Mazowieckim w meczu Borussii Duesseldorf z Dartomem Bogorią w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Europejska federacja (ETTU) opublikowała terminarz spotkań.

Niemiecki zespół broni tytułu w Champions League, z kolei wicemistrz Polski nigdy wcześniej nie awansował do półfinału prestiżowych rozgrywek.

Największą gwiazdą Borussii jest 37-letni Boll, który w poprzednim roku wygrał mistrzostwa Europy i zajął drugie miejsce w Pucharze Świata. W rankingu międzynarodowej federacji (ITTF) zajmuje piąte miejsce, najwyższe z Europejczyków.

Spotkania 1/4 finału LM Dartomu Bogorii z Borussią odbędą się 24 stycznia o godz. 18:00 w Grodzisku i 7 lutego o godz. 19:00 w Duesseldorfie.

Dzień przed pierwszym meczem, tj. 23 stycznia w Warszawie zaplanowano „Diamentową Galę Tenisa Stołowego”, będącą podsumowaniem 2018 roku w krajowym ping-pongu.

W kobiecej Lidze Mistrzów w ćwierćfinale wystąpi KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, a rywalem będzie Sporting Lizbona. Polski zespół wystąpi w Portugalii 26 stycznia o godz. 18:00, rewanż w Tarnobrzegu – 11 lutego o 17.30.

Siarka po raz czwarty z rzędu ma szansę awansować do najlepszej czwórki w Europie. W 2016 i 2017 roku kończyła zmagania na drugiej pozycji, a w poprzednim sezonie odpadła w półfinale.

W 1/4 finału jest także czeski zespół Natalii Partyki – SKST Hodonin; będzie rywalizował z TTC Berlin Eastside, triumfatorem Champions League w latach 2014 i 2016-17.