W pięcioosobowym składzie wystąpią polscy tenisiści stołowi w pierwszym po DME turnieju rangi World Tour w Sztokholmie (1-6 października). Mistrzyni Europy w singlu Li Qian zagra w eliminacjach z kolejną nadzieją Chińczyków na wielkie sukcesy olimpijskie – Qian Tianyi.

Dwie z trzech reprezentantek Polski wylosowały Chinki – aktualna mistrzyni kraju 22-letnia Natalia Bajor zagra z rówieśniczką Zhang Rui, a rywalką 33-letniej Li Qian (medalistki m.in. MŚ i ME w deblu) będzie 19-letnia Qian Tianyi. Jesienią ubiegłego roku Li Qian wygrała ME w singlu w Alicante, zaś jej rywalka została mistrzynią świata juniorek w australijskim Bendigo. Na Antypodach triumfowała także w mikście i rywalizacji drużynowej.

W WT w Sztokholmie zagra także Natalia Partyka, która wkrótce wystąpi także – jako jedyny z polskich pingpongistek – w Pucharze Świata w chińskim Chengdu. Jej przeciwniczką będzie Francuzka Marie Migot.

W turnieju mężczyzn zagrają brązowy medalista ME z 2016 roku Jakub Dyjas oraz dobrze spisujący się w międzynarodowych zawodach na początku tego sezonu Marek Badowski. Obaj mają wolny los w pierwszej rundzie eliminacji. W drugiej Jakub Dyjas spotka się z Portugalczykiem Diogo Chenem lub Szwedem Jonatanem McDonaldem, a Badowski ze Szwedem Hampusem Nodbergiem lub Finem Alexem Naumim. Kolejnymi rywalami mogą być Japończycy, odpowiednio Masataka Morizono i Asuka Machi. Od tego sezonu Machi gra w LOTTO ZOOleszcz Gwieździe Bydgoszcz (bilans 4-0 w polskiej LOTTO Superlidze).

W Szwecji biało-czerwoni rywalizować będą także w grze podwójnej i mieszanej. W deblu Dyjas ponownie zagra w parze z Belgiem Cedricem Nuytinckiem, a Bajor z Partyką. W mikście wystąpią Dyjas z Partyką i Badowski z Bajor. Eliminacje potrwają dwa dni.