Aktualna mistrzyni Europy w grze pojedynczej – Li Qian od kilku miesięcy przebywa w Chinach, gdzie spokojnie trenuje i oczekuje na poprawę sytuacji na Starym Kontynencie. – „Mała” trenuje w Chinach. Czekamy na informację o turniejach z cyklu WTT, w których może zagrać nasza zawodniczka – mówi Zbigniew Nęcek, trener reprezentacji Polski kobiet.

Li Qian swój ostatni wielki sukces osiągnęła w 2018 roku w hiszpańskim Alicante, zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy w grze pojedynczej. W finale turnieju w Hiszpanii podopieczna Zbigniewa Nęcka ograła wówczas byłą zawodniczkę Enea Siarkopolu Tarnobrzeg – Margarytę Pesotską (Ukraina). Aktualnie popularna „Mała” skupia się na występie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

– Li w Chinach ma bardzo dobrze poukładane sprawy treningowe. Aktualnie „Mała” ma jeden trening fizyczny i jeden techniczny każdego dnia. Jeśli pojawią się możliwości startu w imprezach międzynarodowych, to z pewnością bardziej nastawi się na trening techniczny – informuje szkoleniowiec reprezentacji Polski.

W ostatnim czasie pojawiła się szansa na występ Li Qian w turnieju z cyklu WTT w Chinach. Wszystko jednak zależeć będzie od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Państwie Środka. – Wiemy, że są poważne plany organizacji turnieju z cyklu WTT w Chinach. Pierwotnie impreza miała się odbyć w styczniu, jednak została przełożona na późniejszy czas – dodaje Zbigniew Nęcek, który poinformował także o startach swojej podopiecznej w turniejach okolicznościowych w Chinach. – „Mała” ma za sobą starty w kilku turniejach w różnych prowincjach Chin. To bardzo wartościowe występ w tym trudnym czasie.

Przed Li Qian w wakacje udział w czwartych Igrzyskach Olimpijskich w karierze. Wcześniej liderka reprezentacji Polski wystąpiła na igrzyskach w Pekinie (Chiny), Londynie (Anglia) i Rio de Janeiro (Brazylia). – Mamy nadzieję, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio dojdą do skutku. Li Qian jest doświadczoną zawodniczką i jest w stanie przygotować się do tak prestiżowego turnieju w stosunkowo krótkim czasie – zakończył Zbigniew Nęcek.