Reprezentacja Polski mężczyzn stanie w piątek przed szansą awansu na igrzyska olimpijskie w Tokio! Biało-czerwoni o godzinie 17 zagrają z jednym z faworytów turnieju kwalifikacyjnego w Gondomar – Tajwanem.

– Tajwan jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Nasi rywale w Gondomar rozstawieni są z numerem drugim – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Liderem Tajwanu jest Lin Yun-Ju, który w rankingu światowym zajmuje aktualnie szóste miejsce. Pozostali podstawowi gracze zespołu z Azji – Chuang Chih-Yuan i Chen Chien-An sklasyfikowani są na pozycjach w czwartej i piątej dziesiątce listy światowej.

Reprezentanci Tajwanu mają za sobą już jeden mecz w portugalskich kwalifikacjach. W czwartek drużyna z Azji pewnie pokonała Tajlandię 3:0. Punkty dla najbliższego rywala Polaków wywalczyli: Lin Yun-Ju, Chuang Chih-Yuan oraz para deblowa Chen Chien-An i Chuang Chih-Yuan.

Podopieczni Tomasza Krzeszewskiego do decydującego meczu o bilety do Tokio awansowali dzięki czwartkowej wygranej nad Nigerią 3:2. – Nigeria jest znacznie wyżej w rankingu światowym od naszego zespołu i wczorajsza wygrana to wielki sukces naszych chłopaków. Kluczowe dla losów spotkania było zwycięstwo Jakuba Dyjasa nad 18. na liście światowej Quadri Aruną – dodaje Dryszel.

Mecz Polska – Tajwan odbędzie się w piątek o godzinie 17. Transmisja z tego spotkania dostępna będzie w internecie na Laola1.tv i ITTF TV.