Reprezentacja Polski mężczyzn nie wywalczyła w Gondomar kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio. W sobotni wieczór podopieczni Tomasza Krzeszewskiego przegrali z Hongkongiem 1:3 i odpadli z dalszej rywalizacji.

Pierwsze spotkanie drugiego etapu kwalifikacji w portugalskim Gondomar okazało się zaporą nie do przejścia dla naszych tenisistów stołowych. Biało-czerwoni po blisko 160 minutach zaciętej i wyrównanej walki ulegli reprezentacji Hongkongu 1:3.

Honorowy punkt dla polskiego zespołu w meczu z azjatyckim rywalem zainkasował Jakub Dyjas. Lider naszej reprezentacji w czterech setach ograł występującego na co dzień w 3S Polonii Bytom w LOTTO Superlidze Lam Siu Hanga 3:1.

Porażka z Hongkongiem oznacza dla podopiecznych Tomasza Krzeszewskiego odpadnięcie z turnieju kwalifikacyjnego i brak awansu na igrzyska olimpijskie w Tokio. W portugalskim Gondomar Polacy rozegrali cztery spotkania – dwa wygrali (z Litwą 3:0 i Nigerią 3:2) i dwa przegrali (z Tajwanem 0:3 i Hongkongiem 1:3).

POLSKA – HONGKONG 1:3
Samuel Kulczycki/Marek Badowski – Ho Kwan Kit/Wong Chun Ting 0:3 (5:11, 9:11, 5:11)
Jakub Dyjas – Lam Siu Hang 3:1 (11:7, 8:11, 11:3, 11:7)
Marek Badowski – Wong Chun Ting 2:3 (9:11, 11:9, 12:14, 11:9, 7:11)
Jakub Dyjas – Ho Kwan Kit 2:3 (10:12, 9:11, 15:13, 13:11, 5:11)