Od pewnego zwycięstwa nad Nigerią 3:0 rozpoczęły start w drużynowych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich nasze tenisistki stołowe. Turniej eliminacyjny w środę rozpoczął się w Gondomar.

Mecz z Nigeryjkami od początku przebiegał pod dyktando zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Nęcka. Spotkanie znakomicie rozpoczęły Natalia Partyka i Natalia Bajor, które w trzech setach uporały się w grze podwójnej z nigeryjskim duetem: Olufunke Oshonaike/Janet Effiom. Pozostałe dwa zwycięstwa w polskim zespole padły łupem Li Qian i Natalii Bajor. Liderka naszej kadry w czterech setach ograła Offiong Edem a aktualna mistrzyni Polski pewnie wygrała z Janet Edem.

Dzięki wygranej nad Nigeryjkami, reprezentantki Polski awansowały do kolejnej rundy, w której zmierzą się z Ukrainkami. Zwycięzca tej konfrontacji uzyska bezpośredni awans na igrzyska olimpijskie w Tokio, a przegrany swojej szansy na wywalczenie biletu do Japonii będzie musiał szukać w dodatkowym turnieju kwalifikacyjnym w Gondomar.

Mecz Polek z Ukrainkami zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 20.

Polska – Nigeria 3:0
Natalia Partyka/Natalia Bajor – Olufunke Oshonaike/Janet Effiom 3:0 (11:8, 11:1, 11:8)
Li Qian – Offiong Edem 3:1 (9:11, 11:2, 11:4, 11:9)
Natalia Bajor – Janet Edem 3:0 (11:5, 11:6, 11:4)