Hongkong będzie przeciwnikiem reprezentacji Polski mężczyzn w drugim etapie kwalifikacji olimpijskich w Gondomar. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 17.

Zespoły Polski i Hongkongu przegrały swoje decydujące mecze w pierwszej części kwalifikacji. Biało-czerwoni ulegli wyżej notowanemu Tajwanowi 0:3, a przedstawiciele zespołu z Azji przegrali z rewelacją portugalskiego turnieju – Serbią 2:3. Łącznie bilety do Tokio w pierwszym etapie wywalczyło aż sześć zespołów ze Starego Kontynentu i tylko dwa z Azji.

Drużyna Hongkongu jest doskonale znana polskim zawodnikom. W szeregach naszego najbliższego przeciwnika występują tenisiści stołowi, którzy grają bądź w przeszłości występowali w LOTTO Superlidze. Wong Chun Ting od kilku sezonów reprezentuje barwy Dekorglassu Działdowo, Ng Pak Nam jest zawodnikiem Energa Manekina Toruń a Lam Siu Hang zdobywa punkty dla 3S Polonii Bytom. Czwarty z graczy drużyny Hongkongu – Ho Kwan Kit kilka sezonów temu występował w Dojlidach Białystok.

Przed drużyną Tomasza Krzeszewskiego kolejny trudny mecz w Gondomar. Faworytem sobotniej konfrontacji są rywale, którzy na liście startowej kwalifikacji rozstawieni są z numerem dziesiątym. Biało-czerwoni na liście uczestników portugalskich zawodów zajmują 23. miejsce.

Mecz Polska – Hongkong zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 17. Transmisja na żywo z tego spotkania będzie dostępna w internecie na stronach laola1.tv i ITTF TV.