Znakomicie rozpoczął start w światowych kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Doha Jakub Dyjas. Aktualny złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski z Białegostoku w swoim premierowym spotkaniu pewnie pokonał Nimę Alamiana 4:1.

Dyjas był faworytem starcia z reprezentantem Iranu, dla którego był to już drugi pojedynek w turnieju kwalifikacyjnym. Wcześniej, bo w niedzielny poranek Alamian pokonał Lkhagvasurena Enkhbata 4:0. Polak mecz z Irańczykiem rozstrzygnął na swoją korzyść w pięciu setach.

Kolejnym przeciwnikiem zawodnika Dekorglassu Działdowo w światowych kwalifikacjach będzie Anglik Liam Pitchford (spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek o godzinie 8:00), z którym Dyjas przez kilka sezonów występował wspólnie w niemieckim Liebherr Ochsenhausen. Zwycięzca tego pojedynku w półfinale pierwszej drabinki zmierzy się z lepszym z pary Alvaro Robles (Hiszpania) – Lubomir Jancarik (Czechy).

Wcześniej z turnieju odpadł drugi z Polaków – Samuel Kulczycki. Mistrz Europy juniorów w grze mieszanej w pierwszej rundzie uległ Węgrowi Adamowi Szudiemu 2:4.