Kolejny udany występ w niemieckiej Bundeslidze zanotował w sobotni wieczór Samuel Kulczycki. Młody Polak pokonał legendę serbskiej reprezentacji, dwukrotnego brązowego medalistę Mistrzostw Europy z Gdańska i Sopotu – Aleksandara Karakasevica 3:2. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem TTF Liebherr Ochsenhausen z TTC Zugbrücke Grenzau 3:0.

– Jest to dla mnie bardzo cenne zwycięstwo. Cieszę się, że pokonałem tak doświadczonego zawodnika. Była to moja druga wygrana nad Aleksandarem Karakasevicem w mojej karierze – powiedział po spotkaniu Samuel Kulczycki, dla którego był to czwarty triumf w debiutanckim sezonie w niemieckiej Bundeslidze. Wcześniej mistrz Europy juniorów w grze mieszanej pokonał także Ioannisa Sgouropoulosa 3:2, Deni Kozula 3:1 i Quadri Arunę 3:1.

Oprócz Samuela Kulczyckiego po jednym punkcie dla Liebherr Ochsenhausen wywalczyli w sobotnim spotkaniu Hugo Calderano i Simon Gauzy. Brazylijczyk w czterech setach uporał się z Cristianem Pleteą, a Francuz ograł Ioannisa Sgouropoulosa 3:1.

Po wygranej nad byłym zespołem Lucjana Błaszczyka i Andrzeja Grubby – TTC Zugbrücke Grenzau, drużyna Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika ponownie awansowała na drugie miejsce w tabeli. Do lidera Bundesligi – Borussii Dusseldorf gracze z Ochsenhausen tracą jednak aż sześć „oczek”.

TTF Liebherr Ochsenhausen – TTC Zugbrücke Grenzau 3:0
Hugo Calderano – Cristian Pletea 3:1 (11:4, 2:11, 11:5, 11:6)
Simon Gauzy – Ioannis Sgouropoulos 3:0 (11:7, 11:6, 11:5)
Samuel Kulczycki – Aleksandar Karakasevic 3:2 (8:11, 11:8, 10:12, 11:7, 11:7)