Niedawno Kubik, którego trenerem jest tata, Marcin, zajął trzecie miejsce w prestiżowym turnieju Top 10 w Portugalii. Z kolei w dniach 23-31 października czeka go start w MŚ kadetów w japońskim Tottori.

– Wylatuję 18 października do Monachium, gdzie spotkam się z innymi zawodnikami reprezentacji Europy. A stamtąd udajemy się do Azji. Miałem już okazję rywalizować z Chińczykami, ale nigdy nie grałem przeciwko Japończykom – powiedział Maciej Kubik, który jest złotym medalistą ME kadetów w singlu i deblu. W Japonii jego szkoleniowcem będzie Chorwat Neven Cegnar, który dobrze mówi po polsku; jego żona pochodzi z Olsztyna.

Ale zanim utalentowany pingpongista uda się do Japonii, czekają go 10, 12 i 14 października trzy mecze w LOTTO Superlidze, w których „poszuka” pierwszego zwycięstwa. W składzie drużyny z Grudziądza jest także 16-letni Samuel Kulczycki. Rolę grającego trenera pełni 29-letni Szymon Malicki.

– W listopadzie Maciek Kubik ma zaplanowane starty w Hungarian Junior & Cadet Open w Szombathely oraz w seniorskim ITTF Challenge Belarus Open w Mińsku – poinformował dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel.

Za rok organizatorem ITTF World Cadet Challenge będzie Władysławowo.