W dniach 14-17 lutego oraz 21-24 lutego w Düsseldorfie odbędą się turnieje rangi WTT Feeder. Zagrają w nich reprezentanci Polski Maciej Kubik i Samuel Kulczycki. W drugim wystąpią też siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn.

Maciej Kubik i Samuel Kulczycki wystąpią w singlu oraz wspólnie w deblu. W 2021 roku w Varażdinie zostali Mistrzami Europy Juniorów w grze podwójnej.

W zawodach w Niemieckim Centrum Tenisa Stołowego najwyżej rozstawieni w grze pojedynczej będą zawodnicy gospodarzy Benedikt Duda i Kilian Ort oraz Hiszpan Alvaro Robles, kolega klubowy Samuela Kulczyckiego z Liebherr Ochsenhausen.

Maciej Kubik, który jest 90 w rankingu światowym, znalazł się wśród 36 zawodników zakwalifikowanych do turnieju głównego (z nr 13). W eliminacjach musi rywalizować Samuel Kulczycki, nr 186 na świecie.

Kilka dni temu Samuel Kulczycki pokonał Tobiasa Rasmussena w meczu Polska – Dania (2:3) w Roskilde w el. DME 2023. Zaraz po tym spotkaniu doznał porażki w deblu w Bundeslidze. Z kolei Maciej Kubik był rezerwowym z Duńczykami.

W Düsseldorfie w pierwszym turnieju nie startują reprezentantki Polski. Bliźniaczki Węgrzyn rywalizować będą natomiast w Feeder II (21-24.02).

– Pierwotnie miały w lutym wyjechać klubowo do Korei Południowej, ale ostatecznie zostają w Europie. Była możliwość zgłoszenia ich do drugiego niemieckiego turnieju. Ania zagra w singlu, deblu z siostrą i na jest na tzw. liście oczekujących do miksta, z Maćkiem Kubikiem. Natomiast Kasia wystąpi we wspomnianym deblu i grze mieszanej z Samuelem Kulczyckim, zaś niepewny jest jej udział w singlu. Wszystko ma to związek z miejscami Polek na liście światowej – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.