Tenisistki stołowe klubu Enea Siarkopol Tarnobrzeg zapisały się w historii zdobywając 30. tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski. Dzisiaj w rewanżowym meczu finału Ekstraklasy powtórzyły wynik z poniedziałku i wygrały 3:1 z KU AZS UE Wrocław. Punkty zdobyły: dla KTS – Han Ying 2, Elizabeta Samara i dla KU AZS UE – Natalia Bajor.

Bohaterką gier finałowych sezonu 2020/21 była Niemka Han Ying, która wygrała wszystkie 4 pojedynki i straciła tylko jednego seta. W środowy wieczór pokonała po 3:0 siostry Węgrzyn – w pierwszym singlu Katarzynę i w decydującym Annę.

We własnej hali drugi punkt dla tarnobrzeżanek zdobyła Rumunka Elizabeta Samara, która wygrała z Anną Węgrzyn 3:0. Później Agata Zakrzewska przegrała z Indywidualną Mistrzynią Polski Natalią Bajor 0:3.

W składzie 30-krotnych Drużynowych Mistrzyń Polski były też Julia Ślązak i Białorusinka Wiktoria Pavlovich. W środę w Tarnobrzegu nie zabrakło Kingi Stefańskiej, która kilka miesięcy temu urodziła dziecko, a dzisiaj komentowała mecz w Internetowej Telewizji Wisła. Z powodu pandemii w tym sezonie nie mogła ani razu zagrać Li Qian, Indywidualna Mistrzyni Europy.

– Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, za nami ciężki sezon, w którym nie brakowało kłopotów, ale po raz kolejny pokazaliśmy, że tworzymy team w Tarnobrzegu. 30 tytuł mistrzowski jest wielką sprawą, ale znów podkreślę, że złoty medal zdobywa drużyna, a nie indywidualności. Na nasz sukces zapracowały zawodniczki i cały sztab ludzi, na czele z kierownictwem, zarządem klubu, sponsorami, przyjaciółmi itd. Powoli będę przekazywał pałeczkę Kindze Stefańskiej i życzę jej kolejnych 30 tytułów – radował się Zbigniew Nęcek, trener i menedżer tarnobrzeskiej drużyny w wywiadzie dla ITV Wisła.

Po finale odbyła się ceremonia wręczenia medali dla zespołów z Tarnobrzega i Wrocławia.

Wynik rewanżowego meczu finałowego Ekstraklasy kobiet:

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – KU AZS UE Wrocław 3:1
Han Ying – Katarzyna Węgrzyn 3:0 (11:6, 11:9, 11:7)
Elizabeta Samara – Anna Węgrzyn 3:0 (11:7, 11:2, 11:8)
Agata Zakrzewska – Natalia Bajor 0:3 (11:13, 10:12, 8:11)
Han Ying – Anna Węgrzyn 3:0 (11:4, 11:3, 11:3)