Klub Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg będzie rywalem Uniwersytetu Ekonomicznego AZS Wrocław w finale play-off kobiecej Ekstraklasy.

W niedzielnym, rewanżowym meczu półfinałowym KTS Enea Siarkopol pokonał w swojej hali obrońcę tytułu PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:1. Dwa punkty zdobyła Niemka Han Ying, a jeden Monakijka Yang Xiaoxin.

Wymienione zawodniczki wygrały swoje pojedynki 3:0/3:1, odpowiednio z Iloną Sztwiertnią oraz dwukrotnie ze Szwedką Li Fen. Honorowy punkt dla Rzeszowianek wywalczyła Zuzanna Wielgos, która triumfowała w rywalizacji z Magdaleną Sikorską 3:1.

Dwa dni wcześniej u siebie zespół PGE Fibrain AZS Politechnika uległ KTS-owi Tarnobrzeg 2:3, mimo że prowadził 2:1. Wtedy Li Fen ograła Yang Xiaoxin 3:2 i Ilona Sztwiertnia – Magdalenę Sikorską również 3:2.

O złoty medal podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zmierzą się z Wrocławiankami, które w półfinale pokonały Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0 i 3:1. W składzie UE AZS grają Chinka Sun Chen oraz bliźniaczki Katarzyna i Anna Węgrzyn.

Brązowe krążki w rozgrywkach Ekstraklasy 2025/26 dla PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów i Bebetto AZS UJD Częstochowa.

Tydzień temu Enea Siarkopol sięgnęła po piąty tytuł Klubowego Mistrza Europy. Historyczny turniej finałowy Ligi Mistrzyń odbył się w hali MOSiR Tarnobrzeg, a w decydującym spotkaniu drużyna z Podkarpacia ograła francuski Metz TT 3:0.

Wynik rewanżowego meczu półfinału

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Han Ying – Ilona Sztwiertnia 3:0 (11:7, 11:5, 11:2)
Yang Xiaoxin – Li Fen 3:0 (11:8, 11:4, 13:11)
Magdalena Sikorska – Zuzanna Wielgos 1:3 (6:11, 8:11, 12:10, 4:11)
Han Ying – Li Fen 3:1 (11:9, 11:8, 9:11, 11:4)
pierwszy mecz 3:2; awans do finału – Tarnobrzeg