Krzysztof Bohn i Oleg Stefanowicz zostali zwycięzcami czerwcowych turniejów TTX, które odbyły się w Sopocie i Gdańsku. W nagrodę triumfatorzy nadmorskich zmagań wraz ze swoimi trenerami pojadą na finał TTX Europe Tour, który w dniach 6-8. października 2023 odbędzie się w Rzymie.

TTX to outdoorowa odmiana tenisa stołowego, która rozgrywana jest według specjalnych zasad. Zawodnicy i zawodniczki rywalizują bez podziału na płeć specjalnymi rakietkami przygotowanymi do gry w tenisa stołowego na zewnątrz (bez okładzin). Ponadto sety rozgrywane są na czas – każdy set trwa 120 sekund (jeden mecz składa się z trzech setów).

Premierowy turniej TTX w Polsce odbył się na molo w Sopocie. Zwycięzcą zawodów został najbardziej doświadczony w stawce Krzysztof Bohn, który w finałowym spotkaniu pokonał Milana Piotrowskiego.

Drugie zawody TTX odbyły się w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Tym razem najlepszy okazał się Oleg Stefanowicz, pokonując w finale Wiktorię Kowalską.

Zarówno Krzysztof Bohn jak i Oleg Stefanowicz awansowali do finałowych zawodów TTX Europe Tour, w których oprócz Polaków udział wezmą m.in. przedstawiciele Włoch, Francji, Węgier, Łotwy, Malty, Portugalii, Słowenii czy Hiszpanii.

Finałowy turniej TTX Europe Tour odbędzie się w dniach 6-8. października 2023 roku w Rzymie. Koszty startów zawodników w tej imprezie pokrywa organizator.