Tenisiści stołowi PWSZ-u Zamość po raz kolejny należą do ścisłej czołówki 1. ligi w grupie południowej. Drużyna Piotra Kostrubca po 15. kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 23. punktów.

– Sportowo wydaje się, że cel został osiągnięty. Jesteśmy w strefie barażowej i w perspektywie pozostałych spotkań z dwoma drużynami z dołu tabeli nasze myśli skupione były już na dwumeczu o Superligę. Niestety realia w jakich obecnie musimy funkcjonować i gwarancje sportowego rozstrzygnięcia sezonu zeszły na plan dalszy. Każdy odpowiedzialny człowiek myśli obecnie o zdrowiu swoim i swoich najbliższych. Wydaje się , że decyzja o zakończeniu rozgrywek jest trudna ale słuszna. Musimy cierpliwie czekać na rozstrzygnięcia, które wkrótce zapadną – mówi Piotr Kostrubiec, trener PWSZ-u Zamość.

Aktualnie wszystkie rozgrywki w Polsce i na świecie zostały zawieszone przez pandemię koronawirusa COVID-19. Jak ten trudny czas spędzają zawodnicy klubu z Lubelszczyzny? – Jesteśmy w stałym kontakcie, wszyscy są zdrowi co niewątpliwie jest w tej chwili najważniejsze. Aktywność sportowa przejawia się głównie w realizacji przeróżnych wyzwań na Facebooku. A tak poważnie jest to dla nas wszystkich, a w szczególności sportowców sytuacja nowa i bardzo trudna. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że zostali wyłączeni z treningu na długo a rozwijająca się pandemia nie napawa optymizmem – dodaje szkoleniowiec wicelidera 1. ligi mężczyzn w grupie południowej.

Wszyscy zastanawiają się, czy uda się dokończyć rozgrywki. W wielu innych dyscyplinach sportowych krajowe związki zakończyły sezon. – Wczoraj ukazało się Rozporządzenie Ministra Zdrowia, wprowadzające zaostrzenia i zakazy związane z jakąkolwiek aktywnością w życiu publicznym i społecznym. Nie sądzę, aby ta sytuacja zmieniła się dość szybko. Wydaje się, że prowadzenie rozgrywek sportowych byłoby nieodpowiedzialne oraz zagrażające zdrowiu i życiu uczestników biorących w nim udział. Przy podjęciu decyzji przez Zarząd PZTS o zakończeniu sezonu, trzeba będzie niewątpliwie wypracować takie rozwiązania, które nie będą krzywdziły drużyn, mających szansę awansu lub utrzymania – zakończył trener zdobywcy trofeum Josefa Simecka w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup.

W poprzednim sezonie tenisiści stołowi PWSZ Zamość wygrali zmagania w grupie południowej 1. ligi i zagrali w barażach o awans do LOTTO Superligi z Poltarex Pogonią Lębork. Lepsi w dwumeczu okazali się jednak podopieczni Wojciecha Potrykusa i to oni w sezonie 2019/2020 występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Foto: Kronika Tygodnia