W dziewięcioosobowym składzie wystąpią polscy tenisiści stołowi w rozpoczynających się 3 września Drużynowych Mistrzostwach Europy w Nantes. Z powodu kontuzji we Francji nie zagra Patryk Zatówka.

Ze względu na kłopoty ze stawami kolanowymi Patryk Zatówka ma zaleconą przerwę w treningach i nie znalazł się w kadrze na mistrzostwa – poinformował dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Stefan Dryszel.

Ze względu na uraz, Zatówka wycofał się już na początku turnieju World Tour w Bułgarii, a ostatnio w ogóle nie wystąpił w zawodach tej samej rangi w Czechach.

Pod jego nieobecność, trener Tomasz Krzeszewski powołał: Jakuba Dyjasa, Marka Badowskiego, Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika. Selekcjoner kobiecego zespołu narodowego Zbigniew Nęcek ma w składzie pięć zawodniczek: indywidualną mistrzynię kontynentu Li Qian oraz Natalię Partykę, Natalię Bajor, Annę Węgrzyn i Julię Ślązak.

– W niedzielę Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor udały się do Budapesztu, gdzie będą trenowały w najbliższych dniach z ekipą Węgierek. Z kolei Anna Węgrzyn i Julia Ślązak przygotowują się w klubach. Seniorzy natomiast polecieli do Porto na wspólne zgrupowanie z kadrą Portugalii. Na miejscu są już Jakub Dyjas, Marek Badowski i Samuel Kulczycki, zaś Maciej Kubik trenuje w Ochsenhausen, bowiem w sobotę 31 sierpnia ma zaplanowany pierwszy mecz w drugiej lidze niemieckiej – dodał Dryszel.

W pierwszej fazie Drużynowych Mistrzostw Europy Polki zagrają ze Szwedkami i Turczynkami, a rywalami Polaków będą Belgowie i Serbowie.