KTS Enea Siarka Tarnobrzeg i SKTS Sochaczew z kompletem 15 punktów prowadzą po pięciu kolejkach w Ekstraklasie tenisistek stołowych. Bezpośredni mecz odbędzie się już w sobotę w hali mistrzyń Polski w Tarnobrzegu.

W czwartek obrończynie tytułu wygrały na wyjeździe z Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:1. Dwa punkty zdobyła Amerykanka Wu Yue, a jeden Rumunka Elizabeta Samara. Punkt dla częstochowianek wywalczyła Roksana Załomska, która pokonała Kingę Stefańską 3:0.

29-letnia Wu Yue bardzo dobrze spisuje się w polskiej lidze, dotychczas rozegrała cztery pojedynki i we wszystkich triumfowała. Wygrała m.in. z mistrzynią kraju w singlu Natalią Bajor (AZS UE Wrocław) i ukraińską defensorką Tatianą Bilenko (Bebetto AZS UJD).

W środę z kolei prowadzący w tabeli SKTS Sochaczew u siebie zwyciężył KU AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 3:0. „Tradycyjnie” po punkty sięgnęły Rumunka Irina Ciobanu (łączny bilans gier 6-0), Magdalena Sikorska (4-1) i Daria Łuczakowska (5-0).

Na trzeciej pozycji plasują się wrocławianki 12 pkt, które pokonały Dojlidy Białystok 3:0. Punkty zdobyły: Bajor, mistrzyni Europy juniorek w singlu Anna Węgrzyn i mistrzyni Europy juniorek w mikście, jej siostra Katarzyna.

Z kolei sklasyfikowany na czwartym miejscu Polmlek Lidzbark Warmiński (8 pkt) wygrał w Nadarzynie z GLKS-em Scania 3:2. W decydującym pojedynku zawodniczka gospodarzy Katarzyna Ślifirczyk przegrała z Dong Rui Fang 2:3.

W spotkaniu rozegranym awansem Bronowianka Kraków uległa zespołowi ATS east rent Białystok 0:3.