W czwartek odbyła się kolejna wideokonferencja Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. Głównym tematem wirtualnego spotkania była oczywiście sytuacja związana z koronawirusem na świecie.

Podczas czwartkowej wideokonferencji zapadło kilka kluczowych decyzji. Władze ITTF wraz z komitetem organizacyjnym Drużynowych Mistrzostw Świata w koreańskim Busan pracują nad ustaleniem nowej daty światowego czempionatu na początku 2021 roku. Według Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego mało prawdopodobnie jest, aby większość zespołów mogła podróżować do Korei Południowej we wrześniu 2020 roku (wcześniej ITTF ustalił wstępnie, że DMŚ w Busan odbędą się na przełomie września i października).

Władze Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego mają nadzieję, że uda się rozegrać turnieje międzynarodowe w ostatnim kwartale tego roku. Ponadto ITTF w najbliższych tygodniach zamierza opublikować wstępny kalendarz na 2021 rok.

Komitet Wykonawczy ITTF za pomocą swojej fundacji wraz z World Table Tennis oferuje wsparcie finansowe Związkom Narodowym, graczom i projektom prowadzonym przez ITTF w związku z kryzysem COVID-19. Więcej informacji na ten temat zostanie ogłoszonych w najbliższym czasie.

Kolejna wideokonferencja Komitetu Wykonawczego ITTF została zaplanowana na 23. czerwca.