W miniony wtorek odbyło się kolejne wirtualne spotkanie Komitetu Wykonawczego ITTF w celu omówienia aktualne sytuacji  związanej z pandemią koronawirusa.

Jednym z głównych tematów wideokonferencji były Drużynowego Mistrzostwa Świata w Busan. Komitet Wykonawczy ITTF zaakceptował propozycję lokalnego komitetu organizacyjnego turnieju w Korei Południowej o przełożeniu DMŚ na pierwsze miesiące 2021 roku. Nową datę imprezy w Busan poznamy na kolejnym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego, które zaplanowane zostało na 10. lipca.

ITTF bada możliwość rozegrania w pełni otwartych turniejów międzynarodowych w czwartym kwartale tego roku. Jeśli jednak pandemia koronawirusa nie pozwoli na rozegranie zawodów, Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego pracuje nad utworzeniem turniejów alternatywnych, które mogłyby się odbyć pod koniec roku.

Władze światowego tenisa stołowego poinformowały także, że monitorują sytuację związaną z rozegraniem Pucharu Świata kobiet i mężczyzn. Turnieje mają się odbyć w październiku, a ich gospodarzami będą Dusseldorf (mężczyźni) i Bangkok (kobiety).

Kolejne posiedzenie Komitetu Wykonawczego ITTF zaplanowano na 10. lipca.