Tenisiści stołowi Kolpingu Frac Jarosław po raz drugi w swojej historii wygrali rywalizację w LOTTO Superlidze. Uroczyste wręczenie złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski zespołowi z Podkarpacia odbędzie się 1. lipca o godzinie 13 w hotelu „Jarosław”.

To był bardzo udany sezon dla drużyny menadżera Kamila Dziukiewicza. Kolping Frac Jarosław w 20. kolejkach LOTTO Superligi zgromadził na swoim koncie aż 52 punkty. W całych rozgrywkach jarosławianie wygrali 17 spotkań i doznali tylko 3 porażek. Zdecydowanym liderem Kolpingu Frac był 33-letni Kou Lei, który triumfował w 24 z 26 pojedynków. Cenne „oczka” do dorobku ekipy prowadzonej przez Kamila Dziukiewicza wywalczyli także Han Qiyao i Cheng Jingqi (obydwaj Chiny) i Daniel Górak.

– To był perfekcyjny sezon w naszym wykonaniu. Praktycznie od początku sezonu nadawaliśmy ton rywalizacji w LOTTO Superlidze. Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że po raz drugi w historii wywalczyliśmy złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski – mówi Kamil Dziukiewicz, menadżer Kolpingu Frac Jarosław.

W końcowej klasyfikacji sezonu 2019/2020 jarosławianie aż o pięć „oczek” wyprzedzili Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Trzeci w tabeli Dekorglass Działdowo do drużyny z Podkarpacia stracił dziesięć punktów. – Rozgrywki zakończyliśmy z dość dużą przewagą nad naszymi najgroźniejszymi przeciwnikami. Dorobek punktowy pokazuje, że zasłużenie wygraliśmy ligę – dodaje Dziukiewicz.

Uroczystość wręczenia złotych medali Kolpingowi Frac Jarosław odbędzie się 1. lipca w hotelu „Jarosław” o godzinie 13. Gośćmi specjalnymi ceremonii medalowej będą Poseł na Sejm RP – Tadeusz Chrzan, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Piotr Pilch, Burmistrz Jarosławia – Waldemar Paluch, Starosta Jarosławski – Stanisław Kłopot, prezes LOTTO Superligi – Zbigniew Leszczyński oraz kapelan Polskiego Związku Tenisa Stołowego – ksiądz prałat Andrzej Surowiec.