Drugie miejsce zajął zespół Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika – TTF Liebherr Ochsenhausen w finałowym turnieju Pucharu Niemiec, który w sobotę został rozegrany w Ulm. Z dwójki biało-czerwonych w final four wystąpił tylko mistrz Europy juniorów w grze mieszanej.

O zwycięstwo w Pucharze Niemiec walczyły w sobotę cztery zespoły. Triumfatorem imprezy została ostatecznie Borussia Düsseldorf, w szeregach której występuje m.in. Timo Boll. W finałowym pojedynku zwycięzca Ligi Mistrzów pokonał TTF Liebherr Ochsenhausen 3:1. Wcześniej, bo w półfinale, Borussia w identycznych rozmiarach rozprawiła się z ASV Grünwettersbach.

W turnieju finałowym Pucharu Niemiec mieliśmy także polskie akcenty. W szeregach zespołu z Ochsenhausen wystąpił Samuel Kulczycki, który z dobrej strony pokazuje się w swoim debiutanckim sezonie w niemieckiej Bundeslidze. 18-latek zagrał w pojedynku półfinałowym przeciwko TTC Schwalbe Bergneustadt, wygrywając wspólnie z Simonem Gauzy w grze podwójnej. Polsko-francuski duet w trzech setach uporał się z Alvaro Roblesem (Hiszpania) i Stefanem Fegerlem (Austria).

– W pierwszym secie czułem lekki stres, ale z każdą kolejną piłką grałem pewniej i coraz lepiej – powiedział Samuel Kulczycki po spotkaniu z TTC Schwalbe Bergneustadt. Polak żałował, że w finale nie doszło do decydującej, piątej gry. – Szkoda, że nie doszło do gry podwójnej w finale, bo graliśmy z Simonem bardzo dobrze i myślę, że moglibyśmy powalczyć o dobry wynik – dodał reprezentant Polski.

Tenisiści stołowi Liebherr Ochsenhausen także przed rokiem zajęli drugie miejsce w final four Pucharu Niemiec. W finałowym spotkaniu rozegranego dwanaście miesięcy temu turnieju, podopieczni Fu Yonga przegrali z ASV Grünwettersbach 2:3. Jeden punkt dla ekipy z Ochsenhausen wywalczył wówczas Jakub Dyjas.

Wyniki półfinałów:

TTF Liebherr Ochsenhausen – TTC Schwalbe Bergneustadt 3:2
Hugo Calderano – Alvaro Robles 3:0 (11:8, 11:5, 11:6)
Kanak Jha – Benedikt Duda 1:3 (13:11, 6:11, 9:11, 6:11)
Simon Gauzy – Stefan Fegerl 3:0 (11:5, 11:6, 11:4)
Hugo Calderano – Benedikt Duda 2:3 (3:11, 11:4, 11:13, 11:7, 4:11)
Simon Gauzy/Samuel Kulczycki – Alvaro Robles/Stefan Fegerl 3:0 (17:15, 11:5, 11:8)

Borussia Düsseldorf – ASV Grünwettersbach 3:1
Timo Boll – Deni Kozul 3:2 (6:11, 11:7, 11:3, 5:11, 11:5)
Anton Källberg – Dang Qiu 3:2 (7:11, 11:7, 5:11, 11:6, 11:4)
Kristian Karlsson – Wang Xi 0:3 (7:11, 7:11, 7:11)
Timo Boll – Dang Qiu 3:1 (9:11, 11:6, 11:5, 14:12)