Zespół Klaudii Kusińskiej i Pauliny Knyszewskiej – Köpings BTK zajmuję obecnie 4 miejsce w ekstraklasie w Szwecji. Ich drużyna wygrała 2 mecze i 2 przegrała. W tym roku do rozegrania ma jeszcze 4 spotkania.

Do tej pory Klaudia Kusińska ma bilans gier 5-5, Paulina Knyszewska 1-5, a ich koleżanki klubowe Leila Imre 3-1 i Jessica Yamada 6-1. Dwa zwycięstwa dały Köpings BTK 6 punktów, małe gry 15-12, sety 39-39, piłki 714-686.

W 7-zespołowej tabeli prowadzi Eslövs PK – 9 pkt (3 zwyc., 0 por.) przed Halmstad BTK 8 pkt w 3 meczach i Eskilstuna BTK 7 pkt w 4 spotkaniach. Co ciekawe w lidze szwedzkiej nie ma gry na przewagi, przy stanie 10:10 o końcowym wyniku w secie decyduje następna, ostatnia akcja.

Klub Polek zaczął sezon od zwycięstwa z Lyckeby BTK 5:1. Paulina Knyszewska pokonała Sarę Palm 3:1 i przegrała z Ganną Farladanską 2:3, chociaż prowadziła 2:0, zaś Klaudia Kusińska wygrała po 3:0 z Ganną Farladanską i Hanną Kjelsson 3:0.

Z Eslövs PK (3:5) Klaudia Kusińska pokonała Nomin Baasan 3:1 i przegrała z Filippą Bergand 0:3 i Li Fen 1:3, z kolei Paulina Knyszewska uległa po 0:3 w pojedynkach z Li Fen i Filippą Bergand.

Następnie Köpings BTK zwyciężył Lekstorps IF 5:1. Klaudia Kusińska pokonała Matildę Hansson 3:1 i przegrała z Rebeccą Tveit Muskantor 2:3. Polka wygrała dwa pierwsze sety 11:4, 11:4, a następne rozstrzygała na swoją korzyść rywalka 11:10, 11:9, 11:9.

Ekipie Halmstad BTK drużyna polskich zawodniczek uległa 2:5. Paulina Knyszewska przegrała z Christiną Källberg 1:3 i Eriką Front 2:3, a Klaudia Kusińska z Eriką Front 1:3 i wygrała z Jennie Edvinsson 3:1.

W dniach 21-22 listopada drużyna Köpings BTK zmierzy się z IK Juno. Lider Eslövs PK zagra wtedy z Halmstad BTK i Lekstorps IF.

Na co dzień Klaudia Kusińska występuje w Uczelni Państwowej Zamość, zespole lidera 1 ligi grupa południowa. Wygrała 13 z 14 pojedynków, a oprócz niej wyróżniają się Anna Brzyska 11-3, Karolina Lalak 10-4 i Ukraina Ganna Farladanska (przeciwko sobie grają w Szwecji) 5-0.

– Klaudia jest liderem naszej drużyny i swoim profesjonalizmem świetnie wpływa na rozwój sportowy dziewcząt. Terminy meczów w obu ligach nie kolidują, zostały ustalone przed sezonem – mówi Piotr Kostrubiec, trener-menedżer Uczelni Państwowej.

Paulina Knyszewska gra w Enerdze Manekin Toruń w grupie północnej 1 ligi. Odniosła 6 zwycięstw i poniosła 2 porażki.