Pechowo dla Kingi Stefańskiej zakończyły się 88. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Białymstoku. Zawodniczka Enea Siarki Tarnobrzeg w finałowym pojedynku w grze podwójnej doznała kontuzji.

Kinga 1. marca doznała kontuzji, a już dwa dni później trafiła na stół operacyjny i zostało zszyte ścięgno Achillesa – informuje Zbigniew Nęcek, trener klubowy Kingi Stefańskiej. Warto dodać, że tenisistka stołowa Enea Siarki mimo kontuzji dokończyła finałowy pojedynek gry podwójnej i wspólnie z Natalią Bajor wywalczyła tytuł mistrzyni Polski.

Turniej w Białymstoku był bardzo udany dla Stefańskiej, która w stolicy Podlasia zdobyła dwa medale. Zawodniczka z Podkarpacia oprócz złotego krążka wywalczonego w rywalizacji deblowej, stanęła również na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej.

Teraz przed Kingą przerwa w treningach. Lekarze poinformowali, że pauza potrwa około sześciu tygodni od operacji – dodaje Nęcek, który ma nadzieję, że proces rehabilitacji będzie przebiegał zgodnie z planem.

Kinga Stefańska na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej powróciła po kilku latach przerwy. Swój pierwszy w karierze tytuł najlepszej zawodniczki w naszym kraju podopieczna Zbigniewa Nęcka zdobyła w 2000 roku. Dwa lata później powtórzyła ten sukces.