– Jestem zadowolona ze swoich przygotowań do sezonu – mówi Katarzyna Węgrzyn, tenisistka stołowa KU AZS UE Wrocław. Mistrzyni Europy juniorów w grze mieszanej w parze z Samuelem Kulczyckim przebywa na obozie przygotowawczym w Stroniu Śląskim.

– Aktualnie trenuję na obozie klubowym w Stroniu Śląskim, a następnie udaję się na zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet w Budapeszcie – dodaje Katarzyna Węgrzyn. Obóz naszej żeńskiej kadry na Węgrzech rozpoczyna się 16. sierpnia i potrwa do 21. sierpnia.

Od kilkunastu tygodni życie w Polsce i na świecie odbywa się z zachowaniem specjalnych warunków bezpieczeństwa. Do tych wymogów dostosowuje się także zawodniczka klubu z Dolnego Śląska. – Dezynfekuję ręce tak często, jak to tylko możliwe. Ponadto noszę maseczki i zachowuję dystans społeczny. Unikam także dużych skupisk ludzi – opowiada o przestrzeganiu norm bezpieczeństwa Katarzyna Węgrzyn.

Wiele wskazuje na to, że przez pandemię koronawirusa, w nowym sezonie tenisistki stołowe będą musiały skupić się głównie na imprezach krajowych. – Nie mamy wpływu na sytuację związaną z koronawirusem. Mała ilość startów może spowodować obniżkę formy, ale staram się tym nie przejmować – zakończyła zawodniczka wrocławskiego klubu.