Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) wygrała rozgrywane w Nowym Dworze Mazowieckim 2. Grand Prix Polski seniorek w tenisie stołowym. Reprezentantka klubu ze stolicy Dolnego Śląska w podwarszawskiej miejscowości odniosła komplet zwycięstw.

Triumf aktualnej mistrzyni Europy juniorek w grze mieszanej nie przyszedł jednak łatwo. W finałowej grze Katarzyna Węgrzyn po niezwykle wyrównanym spotkaniu pokonała Ilonę Sztwiertnię (Bronowianka Kraków) 4:3.

– Myślę, że kluczowe znaczenie w finale miało moje nastawianie. W trudnych momentach nie poddawałam się i ciągle wierzyłam, że mogę wygrać – powiedziała po finałowej grze Katarzyna Węgrzyn. – W ostatnim secie pojedynku z Iloną emocje były duże, ale cieszę się, że mimo wszystko udało mi się wygrać cały turniej – dodała podopieczna Zdzisława Tolksdorfa.

W półfinale 2. Grand Prix Polski seniorek Katarzyna Węgrzyn zmierzyła się ze swoją siostrą bliźniaczką Anną. Ostatecznie po pięciosetowym pojedynku lepsza okazała się Katarzyna, a Anna musiała się zadowolić zajęciem trzeciego miejsca w Nowym Dworze Mazowieckim. – Pojedynki z Anią są trudne, ponieważ bardzo dobrze się znamy i wiemy, czego możemy spodziewać się po sobie – informuje najlepsza zawodniczka 2. GPP seniorek.

Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim był ostatnim z cyklu Grand Prix Polski seniorek w tym sezonie. Warto dodać, że w otwierających sezon indywidualnych zawodach GPP seniorek, które także odbyły się na Mazowszu, Katarzyna Węgrzyn została sklasyfikowana na miejsca 5-8.