Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) i Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń) wygrali 1. Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany był w Białymstoku.

Rozstawiona z „jedynką” w stolicy Podlasia aktualna mistrzyni Polski w grze pojedynczej w finałowym meczu pokonała Zuzannę Wielgos (Politechnika Rzeszów) 4:2 (11:8, 6:11, 11:6, 7:11, 11:7, 11:6). Z brązowymi medalami z Białegostoku wyjadą Magdalena Sikorska (KU AZS PWSiP Łomża) oraz Katarzyna Ślifirczyk (MUKS Start Nadarzyn).

Pierwszy z trzech turniejów z cyklu Grand Prix Polski seniorek zaplanowanych na sezon 2022/2023 przyniósł kilka niespodzianek. Warto zauważyć, że z czterech najwyżej rozstawionych zawodniczek w imprezie, na podium znalazła się tylko Katarzyna Węgrzyn. Anna Węgrzyn (nr 2) odpadła w 1/8 finału, a Wiktoria Wróbel (nr 3) i Ilona Sztwiertnia (nr 4) pożegnały się z zawodami na etapie ćwierćfinałów.

W gronie seniorów nie miał sobie równych Tomasz Kotowski. Reprezentant Energi KTS Toruń w wielkim finale pokonał rewelacyjnie radzącego sobie w Białymstoku Daniela Bąka (Orlicz 1924 Suchedniów) 4:0 (11:7, 11:4, 11:4, 11:9). Najtrudniejszy mecz w całym turnieju Kotowski stoczył w ćwierćfinale ze swoim klubowym kolegą Damianem Węderlichem, zwyciężając 4:3.

Na najniższym stopniu podium zmagania w stolicy Podlasia zakończyli Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra) i Antoni Witkowski (KS Polonia Kielce). Ten pierwszy w ćwierćfinale wyeliminował rozstawionego z „jedynką” Roberta Florasa (Orlicz 1924 Suchedniów).

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-seniorow-22-23