Cztery złote medale wywalczyła Katarzyna Węgrzyn podczas 32. Drużynowych i Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sępólnie Krajeńskim. Zawodniczka KU AZS UE Wrocław triumfowała we wszystkich konkurencjach: grze pojedynczej, grze podwójnej, grze mieszanej i turnieju drużynowym.

Katarzyna Węgrzyn była największą gwiazdą tegorocznych mistrzostw w Sępólnie Krajeńskim. W finale najbardziej prestiżowej kategorii – grze pojedynczej, pokonała swoją siostrę bliźniaczkę Annę 4:0. – Gra z siostrą jest trochę stresująca, ale w inny sposób niż rywalizacja z pozostałymi zawodniczkami. Doskonale z Anią znamy swoje słabe i mocne strony, więc ciężko jest się nam wzajemnie czymś zaskoczyć – mówi Katarzyna Węgrzyn.

Nowa młodzieżowa mistrzyni Polski wszystkie tytułu zdobyła pewnie, w większości deklasując swoje rywalki. – Myślę, że grałam bardzo dobrze na tym turnieju. Byłam świetnie przygotowana do rywalizacji w Sępólnie Krajeńskim, a przy stole czułam się pewnie – ocenia swój występ w 32. MMP zawodniczka KU AZS UE Wrocław.

W Sępólnie Krajeńskim oprócz złotego medalu w singlu Katarzyna Węgrzyn stanęła także na najwyższym stopniu podium w grze mieszanej w parze z Łukaszem Wachowiakiem i w grze podwójnej wspólnie ze swoją siostrą bliźniaczką Anną oraz triumfowała wspólnie ze swoimi koleżankami z KU AZS UE Wrocław w zmaganiach drużynowych.

Przed Katarzyną Węgrzyn i jej siostrą Anną już w najbliższą niedzielę premierowe starcie w Ekstraklasie kobiet. W inauguracyjnej kolejce KU AZS UE Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Asterm Dojlidami Białystok.