– Wygrana w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS to dla mnie ważny sukces – mówi Katarzyna Gierach, która w finale turnieju w Brzegu Dolnym w kategorii młodzieżowej pokonała koleżankę klubową z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) Elizę Brzęczek 3:1 (11:6, 13:11, 14:16, 11:9).

W ostatnich tygodniach odbyło się kilka turniejów rangi Mistrzostw Polski w różnych kategoriach. Na Dolnym Śląsku rywalizowano w młodzikach, kadetach, juniorach i młodzieżowcach, a udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych.

– W turnieju gry pojedynczej wygrałam z Aleksandrą Górską, w półfinale z Joanną Maślak i finale z Elizą Brzęczek. Wielokrotnie rywalizowałyśmy ze sobą na zawodach, zarówno ogólnopolskich, a także wojewódzkich. I mimo że gramy z Elizą często to nigdy nie można przewidzieć, która z nas tak naprawdę wygra. Myślę, że to po prostu kwestia lepszego dnia i większej koncentracji, bo gramy na równym poziomie. Fakt, że jesteśmy razem w klubie powoduje, iż bardzo dobrze znamy swoje zagrywki i wiemy czego możemy się po sobie spodziewać. Ten mecz był najtrudniejszy podczas turnieju – powiedziała Katarzyna Gierach.

20-letnia zawodniczka nie ukrywa, że nie koncentrowała się na wygraniu za wszelką cenę w Brzegu Dolnym. – Zawsze staram się zagrać najlepiej jak umiem. Nie myślałam o końcowym zwycięstwie, zależało mi żeby zagrać na dobrym poziomie w skupieniu oraz z pełną koncentracją – dodała reprezentantka Dwójki, która w klasyfikacji klubów uplasowała się za LKTS Luboń.

W przeszłości Katarzyna Gierach stawała na podium Mistrzostw Polski w tenisie stołowej. – W grze mieszanej w kadetach zwyciężyłam w MP w parze z Wojciechem Chrząszczem, zaś w MP LZS w gronie kadetek triumfowałam w singlu. W kategorii juniorek sięgnęłam również po brąz w grze podwójnej z Weroniką Mielnicką, zaś w kadetkach brąz wywalczyłam z Julią Wójcik – przyznała.

Na co dzień występuje w 1-ligowej Dwójce Rawa Mazowiecka z Elizą Brzęczek, Wiktorią Wrzosek, Pauliną Stachecką. – Moje wyniki są poniżej oczekiwań, bowiem po przenosinach do Warszawy, gdzie studiuję i pracuję mam mniej czasu na treningi. Staramy się wygrywać, by na koniec sezonu miejsce było jak najwyższe – powiedziała Mistrzyni Polski LZS wśród młodzieżowców. Jej drużyna zajmuje obecnie 3 pozycję w grupie północnej.

Na co dzień Katarzyna Gierach studiuje w Wyższej Uczelni Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, kierunek Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna.