Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki zostali Mistrzami Europy Juniorów w grze mieszanej! Polski duet pokonał w finale Elizabetę Abraamian i Leva Katsmana z Rosji 3:1.

Oba miksty stworzyły kapitalne widowisko. Lepiej rozpoczęli Rosjanie, od wygranego seta 11:6. Nie zrobiło to jednak wrażenia na biało-czerwonych, którzy za moment wyrównali stan finału.

– Mieliśmy problemy w tym spotkaniu. Przegrywaliśmy 1:2, więc musieliśmy walczyć mocniej. Czwarta gra była kluczowa. Potem przejęliśmy kontrolę nad meczem – powiedział Samuel Kulczycki

Trzecia odsłona znów dla Abraamian i Katsmana, ale nasi juniorzy ponownie odpowiedzieli. W decydującej partii to aktualni mistrzowie Polski w grze mieszanej kontrolowali przebieg wydarzeń przy stole i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

– To dla nas wielki sukces. Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy. Graliśmy naszą grę i skupiliśmy się na sobie, a nie na nich. Po przerwie w ostatniej grze, Rosjanie wyglądali, jakby w ogóle nie chcieli grać – podsumował Kulczycki.

 

FINAŁ TURNIEJU GRY MIESZANEJ JUNIORÓW

?? Samuel Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn (1)?? Lev Katsman/Elizabet Abraamian (2) 3:2 [6:11, 11:7, 6:11, 11:9, 11:5]