Dokładnie za miesiąc w Hotelu Arłamów rozegrane zostaną 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Tytułów wywalczonych przed rokiem w Białymstoku bronić będą Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław).

Arłamów stanie się w ostatni weekend marca stolicą krajowego tenisa stołowego. Indywidualne Mistrzostwa Polski na Podkarpacie powracają po 14 latach przerwy. Po raz ostatnim w tym województwie medale krajowego czempionatu zostały wręczone w 2007 roku w Rzeszowie.

Areną 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski będzie położony u bram Bieszczad luksusowy Hotel Arłamów. – Jestem przekonany, że to będzie znakomity turniej nie tylko pod względem organizacyjnym, ale także sportowym. Rozgrywanie krajowych mistrzostw w tak wspaniałym miejscu to świetna promocja tenisa stołowego i ogromny prestiż – mówi Kamil Dziukiewicz, wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Turniej poprzedzi konferencja prasowa, która zostanie przeprowadzona na tydzień przed rozpoczęciem rywalizacji.

Hotel Arłamów jest jednym z najlepszych tego typu obiektów na Starym Kontynencie. Właściciel obiektu wraz z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego przygotowali preferencyjne ceny noclegów w hotelu podczas 89. IMP, które są znacznie niższe od standardowej oferty Hotelu Arłamów.

Zaplanowane na 26-28. marca 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane pod patronatem wybitnych ludzi samorządów i polityki. Honorowy patronat nad turniejem w Hotelu Arłamów objęli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu – Anna Krupka, Poseł na Sejm RP – Krzysztof Sobolewski, Poseł na Sejm RP – Tadeusz Chrzan, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Piotr Pilch, Starosta Powiatu Bieszczadzkiego – Marek Andruch i Burmistrz Gminy Ustrzyki Dolne – Bartosz Romowicz.

– Podkarpacie zasługuje na turnieje tenisa stołowego na najwyższym poziomie. Fani w naszym województwie pamiętają mecz w ramach eliminacji do DME w Jarosławiu pomiędzy Polską a Chorwacją. To było świetne wydarzenie, a atmosfera na trybunach była wspaniała – dodaje Dziukiewicz, który wspólnie z Prezesem Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Grzegorzem Kielarem nie może się doczekać zawodów w Hotelu Arłamów.

Transmisję z trzydniowej imprezy w Arłamowie przeprowadzi na stronie internetowej Polskiego Związku Tenisa Stołowego telewizja internetowa pod24.pl. Spotkania finałowe zobaczyć będzie można w TVP Sport.

Kilkanaście tygodni po 89. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Hotelu Arłamów, Polski Związek Tenisa Stołowego będzie organizatorem Mistrzostw Europy na warszawskim COS Torwarze.

Komunikat organizacyjny 89. IMP –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/89-indywidualne-mistrzostwa-polski-20-21

Rezerwacja noclegów w Hotelu Arłamów – na hasło „Tenis stołowy” preferencyjne ceny noclegów