– Skupiamy się na treningu technicznym – mówi Mateusz Czernik, jeden z dwójki trenerów prowadzących zgrupowanie reprezentacji Polski juniorek w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

Obóz Kadry Narodowej juniorek w Gdańsku rozpoczął się w niedzielę wieczorem, zaledwie kilka godzin po ostatniej grze w Grand Prix Polski juniorek i juniorów w Sępólnie Krajeńskim. Triumfatorką zawodów w województwie kujawsko-pomorskim została Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk), która w finałowej grze pokonała Annę Brzyską (Kolping Jarosław).

W zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorek w Gdańsku biorą udział: trenująca na co dzień w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby Wiktoria Wróbel, Anna Brzyska, Aleksandra Guzik, Julia Furman, Anna Kubiak, Zuzanna Kowalczyk, Ilona Sztwiertnia, Zuzanna Wielgos i Natalia Szymczyk.

– W czasach koronawirusa, gdzie mamy mało możliwości gry na punkty, staramy się rozgrywać jak najwięcej gier kontrolnych. Ponadto pracujemy nad poprawą serwisu i odbioru – mówi Mateusz Czernik, który wspólnie z Alanem Wosiem czuwa nad treningami Kadry Narodowej juniorek w Gdańsku.

Główną imprezą w 2021 roku dla naszych młodych zawodniczek będą 63. Mistrzostwa Europy juniorek, która odbędą się w lipcu w Zagrzebiu (Chorwacja).