KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po raz 30 został Drużynowym Mistrzem Polski tenisistek stołowych. Na kolejny sezon w mistrzowskim zespole pozostają m.in. Julia Ślązak i Agata Zakrzewska.

– Jestem zadowolony z postępów poczynionych przez obydwie zawodniczki w ostatnich miesiącach i cieszę się, że będziemy dalej współpracować. A być może nawet uda się powiększyć jeszcze grupę zdolnych polskich tenisistek stołowych w naszej drużynie – mówi Zbigniew Nęcek, trener-menedżer zespołu z Tarnobrzega, kobiecej wizytówki Polskiego Związku Tenisa Stołowego na arenie międzynarodowej.

Urodzona w 1999 roku Julia Ślązak miała bilans gier 9-6, zaś rok młodsza Agata Zakrzewska 6-7.

– Wiem z jakiego pułapu zaczynaliśmy pracę z Agatą i Julią i wiem również gdzie dzisiaj są obie zawodniczki. Końcówkę sezonu miały dużo lepszą niż początek, a nasz klub oczywiście zrobi wszystko, aby ich umiejętności były jeszcze wyższe i mogły cieszyć się z wielu osiągnięć w zawodach krajowych i zagranicznych. Bardzo ważne, że chcą pracować, uczyć się, rozwijać oraz są zaangażowane i zmotywowane – dodał trener reprezentacji Polski.

Wychowanka GKTS Wiązowna Agata Zakrzewska od 3 sezonów występuje w klubie z Tarnobrzega, zaś Julia Ślązak przyszła rok temu z MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn.

Obie zawodniczki są w szerokiej kadrze narodowej Biało-Czerwonych, którą prowadzi Zbigniew Nęcek wspólnie z asystentką Kingą Stefańską, 2-krotną Mistrzynią Polski w singlu i wielokrotną reprezentantką Polski.

Zbigniew Nęcek jest trenerem z ogromnym doświadczeniem i sukcesami, a przed laty był zawodnikiem krakowskich klubów – zaczynał grać w Łączności, a potem w Tramwaju i Wandzie. Po raz pierwszy objął reprezentację Polski w 1992 roku. Jest odkrywcą talentu Li Qian, Indywidualnej Mistrzyni Europy.