– Rywal Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, UMMC Jekaterynburg jest silny nawet bez Chińczyka Fang Bo – uważa trener Dekorglassu Działdowo Jiri Vrablik. Działdowianie grali z rosyjskim zespołem w poprzedniej edycji LM.

Mistrzowie Polski w piątek rozegrają u siebie pierwszy z dwóch meczów o awans do półfinału rozgrywek europejskiej elity. W składzie rosyjskiego zespołu zabraknie byłego wicemistrza świata Fang Bo. Zgodnie z regulaminem, w play off mogą wystąpić tylko tenisiści, którzy zagrali w co najmniej trzech grach fazy pucharowej. Chińczyk nie spełnił tego warunku.

„Oczywiście, że brak Fang Bo zwiększa szanse Bogorii, ale nawet bez niego UMMC Jekaterynburg jest bardzo dobrą drużyną. Dysponuje doświadczonymi zawodnikami, którzy potrafią wygrywać z europejską czołówką” – powiedział Jiri Vrablik.

Dekorglass zmierzył się dwukrotnie z rosyjskim zespołem w fazie grupowej poprzedniej edycji LM, przegrywając oba spotkania 0:3. W pierwszym meczu w Działdowie goście zagrali w składzie: Aleksander Szibajew, Jonathan Groth i Andrej Gacina. Ci sami zawodnicy mają wystąpić w piątkowym ćwierćfinale z Bogorią.

„Szibajew w pojedynku z Wang Yangiem grał dobrze na obronę i przez cały czas było widać jego przewagę. Ja, grając z Gaciną, bardzo słabo odbierałem serwy. Swój pojedynek przegrał też Paweł Fertikowski” – przypomniał Jiri Vrablik.

W drugim spotkaniu w ekipie Dekorglassu pojawił się Wong Chun Ting z Hongkongu, który uległ w pięciu setach Szibajewowi. Wang Yang przegrał z Fang Bo, a Vrablik z Grothem.

„Nasi rywale byli wtedy faworytami i rzeczywiście pokazali nam swoje umiejętności. Wygrali zasłużenie” – stwierdził grający trener działdowian.

W jego ocenie, również przed meczem z Dartomem Bogorią faworytem jest zespół z Jekaterynburga, ale – jak zauważył – może to wyjść na plus tenisistom stołowym mistrza Polski.

„Dopiero co spotkaliśmy się z Bogorią w superlidze, więc wiem, że każdy z tych zawodników gra obecnie na bardzo dobrym poziomie. Panagiotis Gionis jest w życiowej formie i jest w stanie pokonać każdego. Marka Badowskiego i Pavla Sirucka również stać na zwycięstwa. Dlatego myślę, że wynik jest sprawą otwartą” – podsumował szkoleniowiec Dekorglassu.

Pierwsze spotkanie 1/4 finału LM odbędzie się 17 stycznia o godz. 18.30 w Grodzisku Mazowieckim, rewanż 14 lutego o godz. 15 w Rosji.