W sobotę zamyka się okienko transferowe w LOTTO Superlidze. W ostatnich dniach o podpisaniu kontraktów z nowymi zawodnikami poinformowały m.in. Sokołów S.A. Jarosław i Uczelnia Państwowa Zamość.

Mistrzowie Polski z Jarosławia w letniej przerwie parafowali umowy z czterema nowymi graczami. Jako pierwszy do ekipy z Podkarpacia dołączył Patryk Zatówka, który już w przeszłości występował w ekipie Kamila Dziukiewicza. Na grę w drużynie Sokołów S.A. Jarosław zdecydował się także Paweł Chmiel. W ostatnim czasie do najlepszej drużyny LOTTO Superligi w poprzednim sezonie dołączyli Sathiyan Gnanasekaran (Indie) i były Wicemistrz Azji w grze pojedynczej – Jeong Sang-Eun (Korea Południowa). W szerokim składzie jarosławskiego zespołu znaleźli się także młodzi i utalentowani Dawid Jadam i Szymon Brud, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Nowym graczem pochwalił się także beniaminek LOTTO Superligi – Uczelnia Państwowa Zamość. Do drużyny z Lubelszczyzny dołączył Mistrz Grecji – Konstantinos Angelakis. Grek w zespole zajmie miejsce Arjuna Gosha, którego ostatecznie nie zobaczymy w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego. Warto przypomnieć, że umowę z beniaminkiem z Zamościa parafował także Andrew Baggaley, złoty medalista Mistrzostw Świata w ping pongu.

Do sporych przetasowań doszło w Olimpii-Unii Grudziądz. W okienku transferowym zespół Piotra Szafranka opuściło aż trzech zawodników: Tsai Chun-Yu, Park Jeongwoo i Szymon Malicki. Ten ostatni przeniósł się do AZS AWFiS Balta Gdańsk.