Dwie polskie drużyny zobaczymy w półfinałach Ligi Mistrzów kobiet (Enea Siarkopol Tarnobrzeg) i Pucharu Europy ETTU mężczyzn (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki). W ćwierćfinale LM zagrał Dekorglass Działdowo. To już jest jeden z najlepszych sezonów dla naszego klubowego tenisa stołowego w historii występów w europejskich pucharach.

Z pewnością Enea Siarkopol i Dartom Bogoria mają szansą awansować do finałów. Rywalkami tarnobrzeżanek będą zawodniczki Linz AG Froschberg, z którymi 30-krotne Mistrzynie Polski wygrały niedawno 3:0 w turnieju grupowym LM właśnie w Linzu. Zespół z Mazowsza spotka się z włoską drużyną USD Apuania Carrara. Na papierze mocniejszym składem dysponują 7-krotni Mistrzowie Polski.

Ostatnim sezonem, w którym dwa polskie kluby wystąpiły i w finale, i półfinale rozgrywek ETTU był 2015/2016. Wtedy KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg zajął 2 pozycję w kobiecej Lidze Mistrzyń, zaś Unia AZS AWFiS Gdańsk uplasowała się na 3 miejscu w męskiej Lidze Mistrzów.

W sezonie 2014/2015 tarnobrzeżanki triumfowały w ETTU CUP, a w tym samym pucharze Olimpia-Unia Grudziądz zajęła 2 lokatę.

Wielkie sukcesy nasze kluby odniosły również w 2019 roku – zwycięstwo KTS Enea Siarka Tarnobrzeg w Champions League i 2018 roku – zwycięstwo Dekorglassu Działdowo w Pucharze Europy ETTU.

Klub z Tarnobrzega, którego trenerem od wielu lat jest Zbigniew Nęcek, plasował się też na 2 miejscu w Lidze Mistrzów w 2016 i 2017 roku oraz Pucharze ETTU w 2008, 2009, 2010 i 2013 roku. W wielkim finale ETTU Cup grał także Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Wiele lat temu, tj. w 1985 roku AZS AWF Gdańsk zdobył Puchar Europy (poprzednik rozgrywek Ligi Mistrzów).