Słynny belgijski tenisista stołowy, prawie 45-letni Jean-Michel Saive po raz… 25. w karierze został indywidualnym mistrzem kraju. W finale turnieju w Andenne (między Liege i Namur) pokonał Benjamina Rogiersa 4:1. W ćwierćfinale wyeliminował brata Philipa.

We Francji pierwsze złoto wywalczył 20-letni Stephane Ouaiche. W decydującym meczu w Mouilleron-Le-Captif wygrał z 41-letnim Christophe Legoutem 4:2.
W mistrzostwach Czech zwyciężył grający na co dzień w polskiej superlidze w barwach Carbo-Koks Polonii Bytom Tomas Konecny. W Niemczech srebro zdobyła Han Ying z KTS Zamek SPAR Tarnobrzeg.
W miniony weekend o medale rywalizowano w niemal wszystkich krajach Europy; zawody o prymat w Polsce tym razem odbędą się za miesiąc w Raszkowie (Wielkopolska).