– Bardzo fajnie, że zagramy w Top 16. Nie mogę doczekać się rywalizacji w Białymstoku. Długa przerwa jest niekorzystna – mówi trenujący w Grodzisku Mazowieckim, a występujący w 3S Polonii Bytom Jakub Stecyszyn. W niedzielę zagra w ciekawym turnieju dla juniorów organizowanym przez PZTS i UKS Dojlidy.

17-letni Jakub Stecyszyn (ur. 15 kwietnia 2003 roku) jest wychowankiem Jedynka Pszów, a później grał w barwach klubów Kuźnia Martex Rybnik i Skarbek Tarnowskie Góry. Na co dzień trenuje w silnym ośrodku w Grodzisku Mazowieckim, zaś „szlify” w Lotto Superlidze zdobywa w składzie 3S Polonii.

– Runda jesienna była dla mnie bardzo dobra, nabyłem cennego doświadczenia w Lotto Superlidze, lecz oczywiście łatwiej grało mi się w 1 lidze. W pierwszym sezonie w tych rozgrywkach wygrałem 16 pojedynków – powiedział Kuba Stecyszyn.

W 1 lidze w rezerwach bytomskiego klubu pokonał m.in. Mateusza Gołębiowskiego, Radka Mrkvickę, Mateusz Czernika, Karola Prusa-Strowskiego, Marcina Sankowskiego itd. Przegrał tylko 6 razy, m.in. z Danielem Bąkiem, Damianem Kreftem, Grzegorzem Adamiakiem.

– Moje ambicje i cele to iść cały czas do przodu, ciężko trenować i poprawiać technikę, motorykę. Chciałbym regularnie dokładać cegiełki do realizacji marzeń, jakim są granie na solidnym poziomie w Bundeslidze oraz w Igrzyskach Olimpijskich – przyznał młody zawodnik, który odniósł już pierwsze zwycięstwo w Lotto Superlidze w duecie z Filipem Szymańskim. W singlu na razie przegrywa

Oprócz Kuby Stecyszyna, 31 stycznia w juniorskim Top 16 zagrają m.in. Szymon Kolasa z Fibrain AZS Politechniki Rzeszów, Mateusz Zalewski z ZKS Palmiarnia Zielona Góra i Michał Gawlas z Dartomu Bogorii Grodzisk Maz.

– Moim zdaniem nie ma faworytów turnieju w Białymstoku. Wygra najlepiej przygotowany zawodnik ze wszystkich 16 startujących. Mam nadzieję, że to będzie dobry początek roku, bo w styczniu jeszcze nie grałem w żadnych meczach ligowych. W najbliższym półroczu celem jest zdobycie medalu Mistrzostw Polski Juniorów w singlu – zaznaczył.

W stolicy Podlasia zagrają juniorzy i juniorki. Faza grupowa potrwa od g. 10:00 do 14:00, a pucharowa rozpocznie się o g. 15:00.