Były Mistrz Polski w grze podwójnej i mieszanej Jakub Perek przechodzi z Palmiarni Zielona Góra i w nowym sezonie wystąpi w klubie 1 ligi – KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. To oznacza, że trener reprezentacji Polski Kadetów zmieni też grupę rozgrywkową – z północnej na południową.

W zakończonych rozgrywkach 2019-20 Jakub Perek wygrał niemal wszystkie pojedynki – bilans gier 25-3, z czego 2 porażki walkowerami z powodu kontuzji, i przyczynił się do powrotu zielonogórzan do Lotto Superligi. Palmiarnia tylko rok grała na zapleczu superligi.

Trener reprezentacyjnych kadetów, który w ostatnich IMP w Białymstoku zdobył brąz w mikście z Natalią Bajor, zdecydował, że kolejny sezon spędzi w czołowym zespole 1 ligi południowej KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Wczoraj kontrakt z tą drużyną podpisał inny doświadczony zawodnik Daniel Bąk, ostatnio w Warcie Kostrzyn nad Odrą.

– Otrzymałem konkretną propozycję ze strony klubu z Suchedniowa. To solidny i zgrany zespół mający wspólny cel. W przeszłości grałem już razem z Danielem Bąkiem i utrzymujemy bardzo dobre relacje, zaś z Łukaszem Nadolskim i Damianem Kreftem trenowałem kiedyś w Gdańsku. Jestem pewny, że naszą ekipę stać na bardzo dobre wyniki sportowe, a atmosfera wewnątrz zespołu pomoże nam przy wyrównanych meczach – mówi Jakub Perek.

Dotychczas w jednej grupie 1 ligi Jakub Perek rywalizował m.in. z Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia. To klub, w którym występował Alan Woś (27-3), szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorek.

Sztab szkoleniowy w młodszych kategoriach wiekowych PZTS tworzą młodzi i ambitni szkoleniowcy – oprócz wspomnianych Jakuba Perka i Alana Wosia, są to grający w Lotto Superlidze Patryk Jendrzejewski z Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz – trener kadry juniorów, i Mateusz Czernik, który z PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II zdobył mistrzostwo grupy południowej – trener kadry kadetek.

Jakub Perek dwukrotnie był także Mistrzem Polski Młodzieżowców. W superlidze triumfował w 2005 roku z zespołem LKS Odra Roeben Głoska Księginice oraz srebro zdobył rok później z Dartomem Tur Bogorią Grodzisk Mazowiecki.