Przygotowujący się do Mistrzostw Świata w Houston (23 – 29 listopada) Jakub Dyjas zagra w turnieju World Table Tennis Contender w stolicy Tunezji – Tunisie.

– To jedyny turniej serii WTT, w którym wystąpię w tym roku. Wylatuję do Tunezji 22 października, a w kwalifikacjach zagram od 24 października – mówi Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo.

Turniej główny w Tunisie odbędzie się od 27 do 30 października. W grze pojedynczej zwycięzca otrzyma 400 punktów do rankingu, a pokonany w finale 280 pkt. Półfinaliści uzyskają po 140 pkt, a ćwierćfinaliści po 70 pkt.

– Po raz drugi zagram na kontynencie afrykańskim. W 2013 roku, wkrótce po wyjeździe z Polski do drugiej ligi niemieckiej, uczestniczyłem w Mistrzostwach Świata Juniorów w marokańskim Rabacie. Na tamtym turnieju grałem całkiem dobrze – powiedział reprezentant Polski.

Biało-Czerwoni odnieśli w MŚJ w Maroku wspaniały sukces, bowiem zdobyli brązowy medal w zawodach drużynowych. W ćwierćfinale wygrali z Koreą Płd. 3:1, dwa punkty zdobył Jakub Dyjas, a jeden Patryk Zatówka. Wcześniej Polacy, w składzie też z Adrianem Więckiem i Michałem Bańkoszem, pokonali m.in. Hongkong 3:2.

W arcyważnym meczu z Koreą Południową Jakub Dyjas wygrał z Kang Minho 3:0 i Jang Woojin 3:0, a Patryk Zatówka pokonał Lim Jonghoon 3:0. W półfinale Polacy przegrali z Chinami 0:3. W singlu w afrykańskim turnieju Jakub Dyjas osiągnął 1/8 finału.