Z partnerami deblowymi z Belgii zagrają Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) w Mistrzostwach Europy w Warszawie (22 – 27 czerwca w Warszawie). W grze podwójnej wystąpią także Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

Jakub Dyjas będzie występował z Cedricem Nuytinckiem. Duet w tym składzie odnosił już międzynarodowe sukcesy, plasując się w ostatnich dwóch latach w czołówce silnie obsadzonych zawodów World Tour w Katarze, Niemczech i Szwecji.

Marek Badowski po raz pierwszy zagram razem z Robinem Devosem, byłym zawodnikiem Morlin Ostróda. – Trenowaliśmy z Robinem w poprzednim roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, a za kilka dni ponownie spotkamy się na wspólnym zgrupowaniu. Był też wcześniej pomysł na grę z Czechem Lubomirem Jancarikiem, ale jednak wystąpię z Devosem – mówi Marek Badowski, wracający do zdrowia po kontuzji biodra.

Ostatni medal mistrzostw kontynentu w deblu wywalczyli Jakub Dyjas i Daniel Górak – srebrny w 2016 roku w Budapeszcie.

W minionych 20 latach nie brakowało innych sukcesów tenisistów stołowych w tej konkurencji, zarówno w składach krajowych, jak i międzynarodowych. Po złoto sięgnął w 2013 roku Wang Zeng Yi z reprezentującym Chorwację Tan Ruiwu, a po srebro – w 2002 obecny selekcjoner Tomasz Krzeszewski z Lucjanem Błaszczykiem, w 2007 Lucjan Błaszczyk z Ruiwu i w 2009 Lucjan Błaszczyk z Wandżim.

Oprócz Marka Badowskiego, Jakuba Dyjasa, Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika, we wstępnym składzie męskiej kadry Polski na ME w Warszawie jest 14-letni Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii. Na kilka dni przed zawodami zapadną ostateczne decyzje personalne.